İlişkilerde kaçınmanız gereken 5 davranış

İlişkilerde kaçınmanız gereken 5 davranış

İlişkinizi ileri seviyeye taşımak için yapmadığınız bırakmıyor ama ilişkiniz tam tersine daha da kötü mü oluyor? Belki de yaptığınız hamlelerde yanlış davranıyorsunuzdur.

İlişkinizi sağlam bir zemine oturtmak ve mutlu ilişkinin sağlıklı şekilde ilerlemesi için hamleler yapıyorsunuz ama sonuçlar beklediğiniz gibi olmuyor. Çünkü yaptığınız bazı davranışlar ilişkinize yarar değil zarar veriyor.

1.HIZLI ADIMLAR ATMAK

İlişkinizde hızlı ilerlemek yapılacak en büyük hatalardandır. Hem kendinize hem de partnerinize yeteri süre tanıyarak birbirinizden gerçekten hoşlanıp hoşlanmadığınız anlamalısınız. Hızlı gitmek ve ilişkiyi zorlamak hatalara ve yanlış karar neden olacağı için bunu yapmalısınız.

2.ONU TÜM HAYATINIZ YAPMAK

Kadınların birçoğu bu hataya düşer. Bunun bir işe yaramayacağını baştan söyleyelim. Kendinizi ilişkini içinde kaybetmeye ve alışkanlıklarınızdan kopmaya başladıkça mutsuz olduğunuzu göreceksiniz. O yüzden ilişkinizde kendinize vakit ayırmalı ve kendi ilgi ve isteklerinize de yoğunlaşmalısınız.

3.NAZİK OLMAMAK

Küçük bir detay gibi olsa da partnerinize karşı nazik olmamak ilişkinize en çok zarar verecek detaylardandır. İlişkinizde nazik çizgiyi koruduğunuz sürece birçok sorun kendiliğinden çözülecektir.

4.ONUN SEVMEDİĞİ KİŞİLERE KABA DAVRANMAK

Yapmacık davranmanıza gerek yok. Onun sevdiği kişiler yakın davranmak ve sevmediği kişilere kaba davranmak zorunda değilsiniz. Davranışlarınızda doğal olun ve ilişkinizin doğal seyirde gelişmesine müsaade edin.

5.ONAYLAMANIZI BEKLEMEK

Beraber yaptığınız aktivitelerde, alışverişte ve tercihlerinizde devamlı sizin onayınızın alınmasını beklemek, partnerinizi rahatsız edebilir. Partnerinizin belirli oranda kurallarınıza uysa da zaman zaman tavsiyelerinize uymakta zorlanabilir. Bu da ilişkinizde ufak çaplı sarsıntılara neden olabilir.

Önerilen Haberler