İlişkinizde güveni temin eden 5 soru

İlişkinizde güveni temin eden 5 soru

İlişkinizi sağlam bir zemine oturtmak ve güveni sağlamak için partnerinize bazı soruları sormalısınız. Doğru soruları sorarak ilişkinizdeki pürüzleri giderebilir, partnerinizden emin olabilirsiniz.

Uzun süreli ve mutlu bir ilişki için henüz yolun başındayken bazı soruları sormalı ve bu soruların cevapları ışığında ilişkinizi şekillendirmelisiniz.

1.BENİMLE UYUŞMADIĞIN NOKTA NE?

Bazı soruları sormak zor gelse de partnerinize ilişkinizin tıkandığı noktanın ne olduğunu sorarsanız birçok sorunu baştan çözmüş olursunuz. Bunu yapmazsanız sorunlar sarmalı günden güne ilişkinizi dibe çekecektir.

2.BİZİ BİR ARAYA GETİREN ŞEY NE?

Ona devamlı sizi ne kadar sevdiğini değil ilişkinizin DNA'sını çıkaracak soruları sormalısınız. Sizi bir arada tutan şeyin ne olduğunu bildiğinizde ilişkinizin odak noktasını belirlemiş olacaksınız. Bu da ilişkinizin geleceğini şekillendirmenizde size yardımcı olacak.

3.SENİN İÇİN MÜKEMMEL BİR GÜNÜ TANIMLAR MISIN?

İlişkinizin rayına oturması için çiftler birbirlerine karşı mutluluğun tanımını yapmalılar. Bunu yapmak için partnerinize mutlu bir günün tanımını yapmasını isteyerek onu nelerin mutlu ettiğini öğrenebilirsiniz.

4.HANGİ ÖZELLİĞİNİ DEĞİŞTİRMEK İSTERDİN?

Partnerinize bu soruyu sorarak onun kendinde gördüğü eksikliği tanımlayabilirsiniz. Bunları düzeltme için ona yardım edebilir ve onun kendini kötü hissetmesine neden olacak durumlara karşı da tedbirli olabilirsiniz.

5.YAŞAYACAK SON 1 AYIN KALSAYDI NE YAPARDIN?

Partnerinize bu soruyu yönelttiğinizde onun neye önem verdiğini, en çok neleri sevdiğini ve neyin onun için vazgeçilmez olduğunu anlayacaksınız. Böylece ilişkiniz süresince neleri önceliğe almanız gerektiğini bileceksiniz.

Önerilen Haberler