İlişkinizin kötüye gittiğini gösteren işaretler

İlişkinizin kötüye gittiğini gösteren işaretler

Büyük umutlarla başladığınız ilişkiniz başladığı günkü kadar heyecanlı değil mi? Ya da küçük sorunlar büyük sorunlara mı yol açıyor. Belki de ilişkiniz kötüye gidiyordur.

İlişkinizin verdiği sinyallere bakarak partnerinizle aranızdaki uyumu tanımlayabilir, ilişkinizin yönünü pozitif mi negatif mi olduğunu anlayabilirsiniz.

EĞLENCE YOK

İlişkinizin monotonlaştığını ve yeterince eğlenmediğinizi düşünüyorsanız bu durum ilişkiniz için olumsuz sinyaller var demektir. Üzüntülü geçirdiğiniz günler sıklaşıyorsa duruma müdahele etmenizin vakti geldi demektir.

KISIR DÖNGÜ MÜ YAŞIYORSUNUZ?

Kırıcı ve üzücü konular hep tekrarlanıp tekrar başa dönüyorsanız çözümsüzlük içindesiniz demektir. Eğer tartıştığınız konuda haklıysanız ve haklı olduğunuzu halde çözüm bulamayacağınızı bildiğiniz için susuyorsanız ilişkinizde negatif sinyaller var demektir.

UYUMLU BİR İKİLİ DEĞİL MİSİNİZ?

İlişkinizin ilk günlerinde olduğu gibi ortak hedeflere yürüyen ikili gitti, yerine başına buyruk iki insan mı geldi. Acilen duruma müdahale etmeli ve ortak hedefler doğrultusunda tekrar bir araya gelmelisiniz.

PARTNERİNİZİN ODAK NOKTASI SİZ DEĞİL MİSİNİZ?

İlişkinizin yönünü belirleyen en önemli hususlardan biri de partnerinizin ilgilerinin yönüdür. Eğer tüm dikkati ve ilgisi siz de değil başkalarına da ilgi göstermeye başlamışsa bu durum ilişkinizi temellerinden sarsacak bir durumdur.

KÜÇÜK SORUNLAR BÜYÜK KAVGALARA MI SEBEP OLUYOR?

İncir çekirdeğini doldurmayan küçük sorunlar, büyük kavgalara neden oluyorsa birçok şeyi tüketmişsiniz demektir.

GÜVEN SORUNU

Sağlıklı bir ilişkide saygı, sevgi ve güven gibi duygular üst seviyede olmalıdır. Bu duygularda özellikle güven duygusunda sorun yaşıyorsanız ilişkinizi gözden geçirmelisiniz demektir.

Önerilen Haberler