İlişkinizin uzun sürmeyeceğini gösteren işaretler

İlişkinizin uzun sürmeyeceğini gösteren işaretler

İlişkinizin ömrünü uzatmak ve hayat boyu mutlu olmak istiyorsanız, birlikteliğinizin şifrelerini iyi okumanız gerekiyor. Çünkü bazı işaretler ilişkinizin sonuna geldiğini söylüyor olabilir.

İlişkiniz yolunda gibi görünse de bazı işaretler ilişkinizin çok uzun sürmeyeceğini gösterir. Uzun ve mutlu bir ilişki istiyorsanız bu işaretlere dikkat etmeli ve doğru zamanda doğru değişiklikleri yapmalısınız.

ÜZERİNE TİTREMEK

İlişkilerde kıskançlık yaşamak normal bir durumdur. Ancak bu durum dengeli ve abartısız olmalıdır. Kıskançlık konusunda sınırları aşıp karşı tarafın özel hayatına müdahale etmek rahatsız edici sonuçlar doğuracağı için ilişkinize zarar verebilir. Boğulma ve sıkılma hissi nedeniyle uzun sürecek bir ilişkinin ömrü hızla kısalacaktır.

PARTNERİNİZİ ODAK NOKTASI YAPMAK

Çiftlerin birbirlerinin özel hayatı olduğu ve kendi hayatlarının büyük oranda kendi tercihleri etrafında gelişmesi gerektiğinin farkında olmaları gerekir. Eğer partnerini hayatınızın merkezine koyar ve kendi tercihlerinizi ikinci plana atarsanız bu durum ilişkiniz yavaş yavaş sona yaklaştıracaktır.

KONULARI KİŞİSEL ALGILAMAK

Partnerinizdeki değişimleri ya da olağan gelişen herhangi bir durumu fazla alınganlık gösterip kişisel algılamak, ciddi krizlere neden olabilir. Partnerinizin dalgın davranışlarını küs olmaya ya da ilişkinizde yaşanan küçük dalgalanmaları büyük problemlere yormak, olmayan sorunlarla uğraşmanıza ve ilişkinize zarar vermenize yol açar.

GÜVENSİZLİK HİSSİ

İlişkinizde yaşanan olağan şeylere bile sürekli şüpheyle bakmanız, sonu gelmez tartışmalara ve sorunlara yol açar. İlişkinizin ne kadar güçlü olursa olsun yaptığınız bu hata birlikteliğinizi hızla sona yaklaştıracaktır.

İLETİŞİM HATALARI

Partnerinizle diyalog kurarken onu yargılamak ve sorguya çekmek, ilişkinizin temellerini sarsacaktır. İletişimde güven verici ve bağlılık artırıcı ifadeler kullanmalısınız. Aksi halde birbirine sırt dönen bir çift haline gelirsiniz.

Önerilen Haberler