İlk buluşmada nasıl davranmalısınız?

İlk buluşmada nasıl davranmalısınız?

İlk buluşma ilişkinizin temellerini atacağınız önemli bir andır. Ancak unutmayın ki ilk buluşma evlilik görüşmesi değildir. Bu yüzden ilk buluşmayı özel bir konsept içinde kurgulamalısınız.

İlk buluşmayı doğru şekilde yapar ve kendinizi doğru şekilde ifade ederseniz, ilişkiniz sağlam bir zemine oturacak ve uzun ömürlü olacaktır. Bu yüzden ilk buluşmada yapmanız gerekenler kadar yapmamanız gerekenlere de dikkat etmelisiniz.

POZİTİF OLUN

İlk buluşmada "hayır"dan çok "evet"leri kullanın. Bu, size karşı pozitif bir algı oluşmasını sağlayacaktır. Görüşmeyi bir görev olarak değil keyifli bir an olarak düşünün ve bu özel zaman diliminin tadını çıkarın.

REDDEDİLMEYİ SORUN GİBİ DÜŞÜNMEYİN

İlk buluşma sonrası buluştuğunuz ortadan kaybolduysa bu durumu reddedilme olarak değil karşınızdakinin ilişkiye hazır olmaması olarak yorumlayın. Unutmayın ilk buluşma evlilik görüşmesi değil.

RAHAT BİR PROFİL OLUŞTURUN

İlk buluşmada mükemmel biri gibi görünmek yerine sempatik ve rahat biri olarak görünmeye çalışın. Negatif konulardan uzak durun. Aradığınız özellikleri belirtirken olmazsa olmaz konulardan bahsedin ve detayları diğer randevulara erteleyin.

SORULARI BELİRLEYİN

Buluşma öncesi aklınızda soruları belirleyin ve ne istediğinizden emin biçimde randevuya gidin. Ondan hoşlandım mı, birbirimizle uyumlu muyuz, hakkında başka şeyler merak ediyor muyum, hangi yönleri umut verici, hangi yönleri heves kırıcı gibi soruları kendinize sorarak karşınızdaki kişi hakkında fikirlerinizi oluşturun.

SANAL ORTAM SÜRECİNİ KISALTIN

Tanışmayı düşündüğünüz kişiyle ilk buluşma öncesi online görüşmelerinizi uzun tutmayın. Bu süreci kısaltıp kahve içme aşamasına geçin. Çünkü sanal ortamdaki sohbetle gerçek ortamdaki sohbetin elektriği aynı değildir. Elektrik alamadığınız kişiyle yolunuzu ayırarak zaman kaybetmemiş olursunuz.

Önerilen Haberler