İlkbahar Tatili için Bütçe Dostu 5 Rota

İlkbahar Tatili için Bütçe Dostu 5 Rota

İlkbahar tatili planlamasını yaptınız mı? Yapmadıysanız size birkaç tavsiyemiz var. Üstelik bütçe dostu.

İlkbahar tatili için doğanın tüm renklerini görebileceğiniz, huzuru ve dinginlği hissedeceğiniz rotalar, doğru tercihler oluyor. Peki hangileri bütçe dostu?

UZUNGÖL

Vadinin ortasında baştan başa uzanan Uzungöl, manzarasıyla sizi büyüleyecek. Mavinin ve yeşilin en koyu tonlarının buluştuğu nokta olan Uzungöl'de fotoğraf makinesini elinizden bırakamayacaksınız.

CUNDA

İlkbaharı Ege'de karşılamak istiyorsanız Cunda, bunun için en iyi yerlerden biridir. Rum mimarisi ile özel bir görünüme sahip olan Cunda, sizi papatyalar ve rengarenk çiçeklerle karşılayacak. Despot Evi, Agia Triyada Kilisesi, Taksiyarhis Kilisesi ve Ayışığı Manastırı gibi yerlerde tarihi izlerini göreceksiniz. Şeytan sofrasına çıkarak da muhteşem doğayı seyredeceksiniz.

KAZDAĞLARI

Balıkesir ve Çanakkale arasında bulunan Kazdağları, yeşil doğası, tarihi alanları, şelaleleri ve dereleriyle görülmeye değer yerler sunuyor.

ŞİRİNCE

İzmir'e yakın bir konumda bulunan Şirince, mimari dokusu ve doğal özellikleri ile yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor. Çok sayıda pansiyonun bulunduğu köyde uygun koşullarda konaklayabilirsiniz. Taş döşeli yollarda yürürken rahatlayacağınız Şirince, size unutulmaz anılar yaşatıyor.

SAFRANBOLU

Osmanlı kenti görünümünü günümüzde de koruyan Safranbolu, ülkemizin Dünya Mirası Listesi'nde yer alan az sayıda yerlerinden biridir. Safranbolu'ya gittiğinizde tarihin ve doğanın bütünleştiğini göreceksiniz.

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Önerilen Haberler