İlker Ayrık kimdir? Takipçileri merak etti! İlker Ayrık hangi platformda?

İlker Ayrık kimdir? Takipçileri merak etti! İlker Ayrık hangi platformda?

Başarılı sunucu ve oyuncu İlker Ayrık'ın son zamanlarda ekranlarda fazla gözükmeyişi ve sosyal medyayı aktif kullanmaması nedeniyle takipçileri tarafından merak edilmektedir. 1979 Balıkesir doğumlu olan Ayrık, tiyatrocu, oyuncu ve yönetmen olarak tanınmaktadır. Son zamanlarda ekranlarda fazla gözükmeyen Ayrık'ın şu anda ne yaptığı merak konusu. Sosyal medyayı da aktif kullanmayan İlker Ayrık araştırılıyor.

Vatandaşlar tarafından merak edilen isimler arasında İlker Ayrık geliyor. Oynadığı dizi, film ve sunduğu TV programları ile hafızalara kazındı. Sevenleri ise son günlerde İlker Ayrık'ı merak ediyor. İlker Ayrık kimdir ve hangi platformda sorularının cevaplarını araştırıyorlar. İşte İlker Ayrık'ın başarılı hayat hikayesi ve şimdi ne yaptığı…

İLKER AYRIK KİMDİR?

İlker Ayrık (d. 16 Ekim 1979, Balıkesir); Türk tiyatrocu, oyuncu, sunucu ve yönetmen.

16 Ekim 1979 tarihinde Balıkesir'de doğdu. Anne tarafından Makedonya göçmeni, baba tarafından Arnavut'tur. Lisedeyken mühendis olma hayali kurduğunu fakat okulda sahneye çıktığı bir tiyatro oyunu sonrası bu hayalinden vazgeçip tiyatrocu olmaya karar verdiğini belirtmiştir. 2003 yılında Müjdat Gezen Sanat Merkezi Konservatuvar Tiyatro Bölümü'nden mezun oldu. Okulu bitirdikten sonra 6 sene Müjdat Gezen'in asistanlığını yaptı. Okuldan mezun olduktan sonra MSM Oyuncuları, Müjdat Gezen Tiyatrosu, Tiyatro Ti, Kent Oyuncuları ile birlikte çalışan İlker Ayrık, 2005 yılında Aykut Taşkın ile birlikte Pervasız Tiyatro'yu kurdu.

2009 yılında Ömür Arpacı ve Aykut Taşkın ile birlikte Doa'nın "Yallah" klibinde oynamıştır. 2007-2009 sezonunda Cimri oyunu ile Kent Oyuncuları'na katıldı. Tiyatro aktörlüğünün yanı sıra 2001'den beri birçok sinema, dizi ve reklâm çalışması yaptı. Kıvanç Tatlıtuğ ile birkaç defa Akbank reklâmında oynamıştır. Çakallarla Dans film serisindeki "Muhasebeci Servet" rolüyle bilinir. 2012-2022 yılları arasında TRT 1'de yayınlanan Seksenler dizisinde "Çağatay" karakterini canlandırdı.

2009 yılında ortaokul arkadaşı Sanem Ayrık ile evlenmiş, bu evliliğinden "Ferit" ve "Yaman" isminde 2 çocuğu dünyaya gelmiştir.

İlker Ayrık'ın sosyal medyadaki en son gönderisinin 26 Nisan'da olması sevenlerinin İlker Ayrık öldü mü? Diye soru sormasına sebep oldu. Ayrık'ın, kış döneminde yine TV ekranlarında olması bekleniyor.

Önerilen Haberler