İmplant Diş Tedavisi Fiyatları

İmplant Diş Tedavisi Fiyatları

Birçok insanın diş kaybı derdinden muzdarip olduğu açık bir gerçek. Farklı yöntemler veya gelişmiş bakım ürünleri ortaya çıksa da bazen diş kaybı kaçınılmaz olabiliyor. Fakat artık bu sorundan korkulmasına gerek yok.

Çünkü implant diş tedavisi Türkiye ile dişinizin olmadığı alana ve çarpık diş yaşadığınız alana yapay diş kökü ekleyebilirsiniz. Kendi dişlerinize en yakın sonucu veren bu yöntemin odak noktası titanyum bir vidadır. Bu vida dişsiz olan bir veya birden fazla bölgeye eklenerek, ömrü boyu yaşamaktan korktuğunuz dişsizlik korkunuzu yenmenizi sağlayacaktır. Söylerken korkunç gibi görünebilir.

Fakat lokal anestezi altında yapılan implant tedavisi operasyonunun yaşattığı acı, diş çekerkenki acı ile eşittir. Operasyon sonrasında yaşanan ufak acılar ise ağrı kesicilerle üstesinden gelinebiliyor. Diş etinin açılması ve ardından vidanın yerleştirilmesiyle başlayan süreç, implantın kemiğe kaynamasıyla devam etmektedir. Bu süre 1 ay veya 3 ayı bulabiliyor. Eğer gerekirse kemik dokusu iyileştirmesi yapılabilmektedir. Çünkü bazı hastalar yıllar boyu dişsiz kaldığı için o bölgede kemik kaybı yaşanmaktadır. Hastaların tedaviden çok merak ettiği soru ise implant diş tedavisi fiyatları olmaktadır. Fiyatları ise şöyledir.

• Kemik İçi İmplant (Tek Silindirik İmplant Ücreti Hariç)1380 TL

• Sert doku greftleme ( kemik tozu ücreti hariç )620 TL

• Overdenture İmplant Ücreti Hariç (Tek Çene)2530 TL

• İmplant Çıkartılması540

• Veneer Kron ( Zirkonyum) ( Kıymetli Metal Ücreti Hariç )525 TL

• Veneer Kron ( Porselen ) ( Kıymetli Metal Ücreti Hariç )525 TL

• Tam Seramik Kron ( Metal Desteksiz Porselen )1105 TL

• Diş Çekimi145 TL

• Gömülü Diş Çekimi475 TL

İmplant Fiyatları Yüksek Mi?

İşinin ehli uzmanlar tarafından yapılan implant tedavisi kısa süren bir operasyonla tamamlansa da bilgi birikim ve gösterilen özen nedeniyle zor bir iştir. Kullanılan ekipmanlar, protezler ve öncesinde gerekirse kemik güçlendirme işlemleri nedeniyle implantı pahalı bir operasyon haline getirmektedir. Rakiplerine göre daha pahalı bir uygulama olsa da alternatifi yoktur. Fakat daha sağlıklı ve uzun vadede kazançlıdır. Başarı oranı ise yüzde 100'e yakındır. Bunun yanında diğer dişlere müdahale edilmediği için en sağlıklı uygulamalardandır. Sadece çene estetiğinizi düzeltmekle kalmıyor aynı zamanda yeme bozukluklarını gidererek, yemeklerden zevk almanızı sağlıyor. Uzun ömürlü bir tedavi olması nedeniyle implant fiyatları düşünülebilecek alternatiflerdendir.

Eğer bunun yerine porselen kaplama yapmayı düşünüyorsanız, kısa vadede kazançlı olacaksınız. Ama ilerleyen zamanlarda kendi dişlerinizi kaybetme sorunu yaşayabileceksiniz. Ayrıca yenileme ihtimalinin yüksek olması maddi, manevi sıkıntıya sokacaktır. İmplant tedavisi ise uygulanırken yerleştirme aşaması titanyum maddeyle gerçekleşir. Bu nedenle asla paslanmaz, düşmez, dişe zarar vermez ve size konforu yaşatır. Dişlerinizle bir daha uğraşmak istemiyorsanız, implant size daha ucuza mal olacak ve yıllar sonra karşınıza çıkmayacaktır. Türkiye İmplant diş oldukça değişkendir. Bunda malzeme kalitesi ve doktorun belirlediği fiyatlar etkendir. Ucuz olsun diye kalitesiz ve yasa dışı bu işi yapanları tercih etmemelisiniz. İyileşme aşamasında ise ağız bakımınıza dikkat ederek, hem titanyumu hem de üzerine yerleştirilen protezi koruyabilirsiniz. Kliniğin tedavi şartları, diş hastanesinin bilinirliği, implant markası, öncesinde yapılacak işlemler gibi birçok şey implant fiyatları konusunda belirleyici olacaktır. Yapılacak işlemler hakkında detaylı bilgi almak ve bizi yerimizde ziyaret etmek için hemen ulaşın. Bu sayede önceki uygulamalarımızı görerek, fikir edinebilirsiniz.

Önerilen Haberler