İnsanların sizden hoşlanmasını sağlayan öneriler

İnsanların sizden hoşlanmasını sağlayan öneriler

Hal ve hareketleriniz, duruşunuz, bakışınız ve daha birçok şey sizi dışarıya karşı tanımlayan unsurlardır. Dışarıya karşı tavrınızda değişiklikler yaparak kolayca etrafınızda sevilen biri olabilirsiniz.

Duruşunuz, göz temasınız ve selamlama şekliniz gibi bazı noktalara dikkat ederek çevrenizde sevilen biri haline gelebilirsiniz. Karşınızdaki insana karşı gösterdiğiniz hassas davranışlarla kısa sürede etrafınızda çekici bulunan biri olacaksınız.

DURUŞ

Çevrenizde en büyük etkiyi oluşturan detay duruşunuzdur. Bu nokta, ilk izlenimde pozitif bir etki elde etmeniz için önemlidir. Bunun için sohbet ettiğiniz kişinin tam karşısında olun. Çapraz açılarda durmanız ya da kollarınızı bağlayarak onu dinlemeniz size karşı negatif algı oluşmasına neden olur.

GÜLÜMSEME

Gülümsemeyi yüzünüzden eksik etmeyin. İlk gülümseyen siz olun ve davranışlarınızla gülümsemeyi bütünleştirin. İlk tanışmada gülümseyerek sohbete başlayın. Sohbetin devamında ise bu durumu abartmadan ara ara gülümseyerek pozitif biri olduğunuz hissettirin.

TOKALAŞMA

Tokalaşmadan önce karşınızdakine bir şeyler söyleyin. Sonra elini sıkıca kavrayın, adını söyleyerek sohbete devam edin.

GÖZ TEMASI

Karşınızdakiyle sohbet ederken onun gözlerine bakmanız, karşınızdakinizi rahatsız edebilir. Göz temasını fazla abartmadan onu dinlediğinizi belli edecek şekle konuya odaklanmanız sağlıklı bir iletişim için yeterlidir.

İLERİ EĞİLMEK

Karşınızdakiyle sohbet ederken geriye doğru yaslanmayın. Bu ona karşı ilgisizmiş gibi görünmenize neden olur. Sohbet sırasında hafifçe ileri eğilmek ona önem verdiğinizi ve konuyla ilgili olduğunuzu ifade eder.

Önerilen Haberler