İş Yerinde Konforu Artıracak Tavsiyeler

İş Yerinde Konforu Artıracak Tavsiyeler

Günün büyük bir bölümünün geçildiği iş yerleri, konfor tavsiyeleri ile daha rahat ev daha verimli alanlara dönüşüyor.

BOL BOL SU TÜKETİN

Su içmek, sağlıklı bir yaşam için olmazsa olmazlardandır. İş yerinin yoğun temposunda su içmeyi ihmal etmemek için yanınızda özel kaplar bulundurabilirsiniz. İş yerinde kahve çay tüketimini orantılı tutmalı fazla tüketmekten kaçınmalısınız.

ARA ATIŞTIRMALIKLAR

İş yerinde ara atıştırmalar zaman zaman yapılıyor. Ara atıştırmalarda yüksek karbonhidratlı atıştırmalar enerjinizi düşürecektir. Bunun yerine meyve ve kuru yemiş gibi gıdalar tercih edilmelidir.

EGZERSİZLER

Gün boyu devamlı oturan kişiler sağlık sorunlarına davetiye çıkartıyor. Muhtemel rahatsızlıklardan korunmak için iş yerinde basit egzersizler yaparak sağlıklı bir çalışma ortamı oluşturulabilir.Yerinden kalkmadan bile yapılan küçük egzersizler çözüm olacaktır.

GÖZ YORGUNLUĞU

Bilgisayar başında çalışanların muzdarip olduğu bir konu olan göz yorgunluğu, kuruma ve batma gibi sorulara yol açabiliyor. Bunun için arada göz dinlendirmek ve uzak noktalara bakarak göz egzersizi yapılabilir.

MERDİVENLERİ TERCİH EDİN

Çok katlı binada çalışan kişiler, katlar arası geçiş yapmaları gerektiğinde asansör yerine merdiven tercih ederek daha fazla hareket etmiş olurlar. Böylece gün boyu sabit oturmanın getirdiği sorunlar minimize edilmiş olur.

HAVALANDIRMA

Sağlıklı bir çalışma ortamı ve dinç zihin için iş yerinin belirli aralıklarla havalandırılması gerekmektedir. Eğer iş yeri cam açılması yasak olan plazaysa bu durumda dışarı çıkılarak hava alınması gerekir.

MOBİLYALAR

İş yeri konforunu birinci derecede etkileyen mobilyalar, rahat ve ideal formda olmalıdır. Hem renk uyumu hem konforu ile ideal olması gereken mobilyalar gün boyu bünyeyi etkileyecek en önemli faktörlerdendir.

SANDALYE MASA SEÇİMİ

Sandalye ve masa seçimlerinin ideal şekilde yapılması gerekmektedir. Dik oturmayı sağlayacak tasarımda sandalye ve masa tercih ederek hem sağlıklı bir çalışma ortamı hem de verimli bir çalışma ortamı oluşturulur.

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Önerilen Haberler