İspanyol Stili Makyaj Nasıl Yapılır? İspanyol Stili Makyaj Nasıl Yapılır?

İspanyol Stili Makyaj Nasıl Yapılır?

İspanyolların kendilerine has şekilde yaptıkları İspanyol makyajını, siz de yapabilirsiniz.

KESKİN KAŞLAR

İspanyol kadınlarının güçlü karakterler olduğu bilinir. Bu gücünü en çok da bakışlarından alırlar. Bakışlarına sertlik katan detay ise keskin kaşlarıdır. Net ve dirsekleri belirgin kaşlar, soluk kaşlara göre çok sert ve net ifade vermektedir. Keskin kaşlar için öncelikle kaş fırçası ile kaşları taramanız gerekiyor. Sonra yumuşak bir kalem ile ya da far fırçası ile kaşları çıkış yönüne doğru doldurun. Sonra şeffaf bir sabitleyici ile üzerinden geçin. Kaşlarınız inceyse biraz kalınlaştırabilirsiniz. Ama kaşlarınız kalınsa olduğu gibi doldurabilirsiniz.

SOLUK BİR TEN

Ten makyajını yaparken seçtiğiniz fondöteninizi mat tonda seçmelisiniz. İstediğiniz etkiyi gösterebilimeniz için soluk bir ten oluşturmanız gerekecek. Fondötenin altına da gözenekleri gizleyecek olacak olan bir baz sürmeniz gerekecek. Böylece pürüzsüz bir görünüm elde edeceksiniz. Keskin kontör kullanmak yüz kemiklerinizi ortaya çıkarsa da, sert mizaç elde etmek istediğiniz İspanyol görünümü için bu gerekli. Pudra ile makyajınızı sabitledikten sonra soğuk gül kurusu tonlarında yapacağınız allık uygulaması doğru tercih olacaktır.

BUĞULU GÖZLER

Çok yoğun bir far yerine gözlerinize kalem kullanmak daha doğru olacaktır. Alt kirpiklerin içine ve üst göz kapağının kirpik diplerine süreceğiniz kahverengi ya da siyah kalem bakışlarınızı keskinleştirecektir. Böylece güçlü bir görünüm kazanacaksınız.

ATEŞ GİBİ DUDAKLAR

İspanyol ateşini yansıtan en çarpıcı detay olan dudaklar, makyaj yapılırken ateş kırmızı tonda ve koyulukta rujla ortaya çıkartılır. Makyajınızın tamamını ve saçlarınızı, dudaklarınızı merkeze alarak düzenlerseniz, tam bir İspanyol kadını olabilirsiniz.

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Önerilen Haberler