İstanbul

İstanbul'da Düşük Bütçeyle Yapabileceğiniz Aktiviteler

Binlerce yıllık tarihi ve eşsiz doğal güzellikleri ile hayranlık uyandıran İstanbul'un, güzelliklerini görmek için büyük bütçeler ayırmanıza gerek yok.

İstanbul'u doyasıya gezmek için büyük bir bütçeye ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Düşük bir bütçeyle İstanbul'un güzelliklerini görebilir, birbirinden farklı aktiviteler yapabilirsiniz.

BOĞAZ TURU

İstanbul denince ilk akla gelen aktivite, boğaz turudur. Boğaz'ın maviliklerinde yapacağın tur ile hem doğal güzellikleri hem de tarihi mekanları göreceksiniz. Üstelik bunun için düşük bir bütçe ayırmanız yeterli.

GALATA KULESİNDEN SEYİR

İstanbul'u gözlerinizin önüne seren Galata Kulesi, Karaköy ve Taksim arasından tüm İstanbul'u görmenizi sağlıyor. Hezarfen Ahmet Çelebi'nin neler hissettiğini anlamak için Galata Kulesi'ne çıkabilirsiniz.

BALIK EKMEK YEMEK

İstanbul'u gezip balık ekmek yememek olmaz. Eminönü'ne gidip balık ekmek yiyerek İstanbul gezinizi lezzetlendirebilirsiniz. Yanında turşu istemeyi de unutmayın.

BEYKOZ KORUSU

Düşük bir bütçeyle İstanbul'un tadını çıkarabileceğiniz en iyi noktalardan biri de Beykoz Korusu'dur. Beykoz Korusu'na bahar mevsiminde giderseniz doğanın eşsiz manzaraları ile karşılaşabilirsiniz.

SAHAFLAR ÇARŞISI

İstanbul'un en karakteristik noktalarından biri olan Sahaflar Çarşısı, Beyazıt'ta yer alıyor. tarihin tozlu sayfaları içinde gezinti yapmak istiyorsanız Sahaflar Çarşısı doğru adrestir.

BEBEK TURU

Düşük bütçeyle İstanbul turu yapmak istiyorsanız elinize bir simit alıp yürüyerek İstanbul'u hissedebileceğiniz bir rota var: Bebek.

HAMAM SEFASI

İstanbul aktiviteleri içinde sizi en rahatlatıcı olan seçenek belki de hamamdır. İstanbul'un birçok yerinde bulunan hamamlar size geçmişin masaj alışkanlıklarının nasıl olduğunu hatırlatacak.

Önerilen Haberler