İstanbul

İstanbul'da Koşu Sporu için En Güzel 8 Parkur

İstanbul'un yoğunluğundan ve stresinden bunaldıysanız stresinizi azaltacak ve sağlıklı olmanızı sağlayacak koşu parkurlarına kendinizi atabilirsiniz.

1.ADALAR

Koşu sporu için güzel bir seçenek olan Adalar arasında özellikle Heybeliada ve Büyükada özel koşu parkurları sunmaktadır. Hafta sonu aktivitesi için seçenek arıyorsanız, Adalar sizin için özel bir fırsattır.

2.BOSTANCI-FENER KOŞU PARKURU

5 km uzunluğu olan Bostancı-Fener koşu parkuru, şehir içinde spor yapmanın keyfini yaşatıyor.

3.EMİRGAN PARKI

1 km uzunluğunda keyifli bir parkuru olan Emirgan parkına sabah saatlerinde gitmenizde fayda var. Gündüz saatlerinde yoğun olan parkur, sabah saatlerinde daha uygundur.

4.BALAT SAHİLİ

3 kilometrelik sahili ile "hem İstanbul'u farklı bir açıdan göreyim hem de sporumu yapayım" diyenlere bulunmaz bir fırsat sunan Balat sahili, sadece antrenman değil aynı zamanda gezi amaçlı olarak kullanılıyor. Güzel manzarası ile sizi etkileyecek olan Balat sahilinde, çay molaları vererek sporunuza keyif katabilirsiniz.

5.MODA SAHİLİ

Kalamış ve Kadıköy arasında uzanan parkur, 1.2 kilometredir. Anadolu yakasının en fazla tercih edilen parkurlarından olan Moda sahili, deniz havası eşliğinde spor yapmayı sağlıyor.

6.BELGRAD ORMANI

Koşmayı sevenler, Belgrad Ormanı'nda koştuktan sonra koşma alışkanlıkları değişecek. Doğayla iç içe olan parkurda koşan spor severler artık başka adres aramayacak. 7 km toprak zemini ile uzun ve rahat bir koşu imkanı sağlayan Belgrad Ormanı'nda mola vermek için çeşmeleri tercih edebilirsiniz.

7.MAÇKA PARKI

İstanbul'u göbeğinde sayılabilecek bir konumu olan Maçka parkı, bol oksijeni ve eşsiz güzelliği ile spor severleri bekliyor.

8.ÜSKÜDAR SAHİLİ

Yaya trafiği ile hayli yoğun bir parkur olan Üsküdar sahili, eşsiz manzaralar sunmasıyla spor severlerin ilk tercihlerinden biridir. İstanbul silüetini gözler önüne seren parkur, Kız kulesine dokunacak kadar yakın olmanızı sağlıyor.

Önerilen Haberler