İstanbul

İstanbul'da Soğuk Havalarda Gezilecek En Güzel 10 Yer

İstanbul'da kışın ortasında yaz sıcaklığını yaşatacak 10 yer ile soğuk havalarda da İstanbul'un keyfini çıkarabilirsiniz. Doğal mekanları ve tarihi mekanlarıyla masalsı anlar yaşatan İstanbul, sıcak yüzünü kış mevsiminde de göstermeye devam ediyor. İşte kış mevsiminde de içinizi ısıtacak İstanbul mekanları.

1. YEREBATAN SARNICI

Yıl boyunca yerli ve yabancı bir çok ziyaretçi ağırlayan Yerebatan Sarnıcı, 532 yılında inşa edildi. Diğer adı Bazilika Sarnıcı olan Yerebatan Sarnıcı, İstanbul'un en eski mekanlarından biridir.hakkında merak edilen birçok unsur bulunan sarnıçta, ters yatan Medusa eğer düz dursaydı dünyanın tersine çevrileceğine dair inanç bulunuyor.

2. KAPALIÇARŞI

Soğuk havalarda dışarıda dolaşmak istemiyor ve üşüyorsanız Kapalıçarşı tam size göre bir mekan. Dünyanın en eski ve en büyük kapalı çarşısı olan Kapalıçarşı'nın 24 adet kapısı bulunmaktadır.4 bine yakın dükkanın bulunduğu Kapalıçarşı İstanbul'a gelenlerin ilk gitmek istedikleri yerlerden biridir. Kapalıçarşı, yılda 1 milyondan fazla ziyaretçiyi ağırlamaktadır.

3. PANORAMA 1453 TARİH MÜZESİ

Soğuk havalarda gezilecek en güzel İstanbul mekanlarından biri olan panorama 1453 tarih Müzesi, görsel sunumundaki farklılık ile tarihe değişik bir pencereden bakmayı sağlıyor. 8 sanatçı tarafından 3 yılda tamamlanan resim galerisi 5 mil dolara mal oldu.

4. İSTANBUL AKVARYUM

Soğuk İstanbul günlerinde ailecek gidilebilecek en ideal yerlerden biri olan İstanbul Akvaryum, hem yetişkinler hemde çocuklar için keyifli anlar sunuyor.15 bin canlının bulunduğu akvaryumda 15 bin canlının bulunduğu akvaryumda 1500 farklı tür canlı yaşıyor. Farklı yerleri keşfetmek isteyenler için İstanbul Akvaryum 1.5 km gezi rotası ile özel bir seçenek olarak öne çıkıyor.

5. GALATA KULESİ

İstanbul denince ilk akla gelen yerlerden biri olan Galata Kulesi, soğuk İstanbul günlerinde eşsiz manzarası ile ziyaretçilerini bekliyor. UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesinde yer alan galata Kulesi, 532 yılında inşa edildi.

6. İSTANBUL MODERN

2004 yılında ziyarete açılan İstanbul Modern, İstanbulluların hem yaz hem de kış mevsiminde vazgeçilmezleri arasındadır. Sanata bakış açınızı etkileyecek olan müze, birbirinden özel eserleri barındırdığı galerisi ile misafirlerini bekliyor.

7. BEYLERBEYİ SARAYI

İhtişamı ile göz kamaştıran Beylerbeyi Sarayı, dışı ile odluğu kadar içi ile de göz kamaştırıcıdır. Sultan Abdülaziz tarafından inşa ettirilen saray, soğuk İstanbul havalarında içinizi ısıtacak en önemli mekanlardan biri olacaktır.

8. İSTANBUL OYUNCAK MÜZESİ

Soğuk kış günlerinde ailecek gezilebilecek yerlerden biri olan İstanbul oyuncak müzesi, çocuklar için olduğu kadar yetişkinler için de merak uyandırıcı bir mekandır. 2005 yılında kurulan müzede, dünyanın dört bir yanından çeşit çeşit oyuncak bulunmaktadır.

9. İSTANBUL ARKEOLOJİ MÜZESİ

Çeşitli kültürlere ait 1 milyonu aşkın eseri barındıran müze, dünyanın en büyük müzeleri arasında yer almaktadır. 1891'den bu yana hizmet veren müze, üç bölümden oluşmaktadır.

10. BALAT

Tarih kokan sokakları ile her mevsim ayrı bir güzel olan Balat, özel atmosferiyle ziyaretçilerini bekliyor. renkli cumbalar ve gökyüzüne tırmanan merdivenleri ile balat tarihte yolculuk yapmanızı sağlayacak.

.

Facebook'ta Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
Yorumlar

Önerilen Haberler

Tam sürüm için tıklayın.