İstanbul Manzarasını İzleyebileceğiniz Yerler

İstanbul Manzarasını İzleyebileceğiniz Yerler

İstanbul'u farklı bir gözle izlemek için tercih edebileceğiniz birçok nokta var. Doğal ve tarihi güzellikleri izleyeceğiniz noktaları yanında romantik manzaraları da izleyebileceğiniz yerler bulunuyor.

Doğası, tarihi ve özel mekanları ile tarih boyunca insanların ilgisini çeken İstanbul, bu güzelliklerini farklı açılardan ziyaretçilerine sunuyor. Gün boyu huzurlu şekilde izleyeceğiniz boğaz manzaraları, tarihi koklayacağınız mimari manzaralar ve aşıkları kendine çeken romantik manzaralar, tercihinize sunulan bazı seçeneklerdendir.

ÇAMLICA TEPESİ

İstanbul'un en bilindik seyir noktalarından biri olan Çamlıca Tepesi, eşsiz boğaz manzarasını izlemek için en güzel noktalardan biridir. İstanbul'u ayaklarınızın altına seren Çamlıca Tepesinde, manzarayı izlerken sıcak çayını yudumlayabilirsiniz.

GALATA KULESİ

İstanbul'un en karakteristik yerlerinden biri olan Galata Kulesi, mükemmel bir manzaraya sahiptir. İstanbul'u Galata'dan izlemek, sizin için bir başka keyif olacak.

SÜLEYMANİYE

Denize oldukça yakın bir konumda olan Süleymaniye, Üsküdar-Haliç arasını kapsayan manzaraya sahiptir. Dalıp gideceğiniz manzara, sizi farklı alemlere taşıyacak.

ORTAKÖY

İstanbul'u İstanbul yapan yerlerden biri de Ortaköy'dür. Turistlerin ilgi odağı noktalardan biri olan Ortaköy, boğaz manzarası izlenecek en özel noktalardan biridir.

RUMELİ HİSARÜSTÜ

Ulaşımı kolay bir nokta olan Rumeli Hisarüstü, kafa dinlemek ve huzur bulmak için gidebileceğiniz bir noktadır. Burada eşsiz İstanbul manzarasını izleyebilirsiniz.

KALAFAT YERİ

Oldukça alçak bir konumu olan kalafat yeri, buna rağmen geniş bir manzara açısı sunmaktadır. Çamlıca Tepesi, Galata Köprüsü ve Kız Kulesi bu noktadan çok rahat şekilde izlenmektedir.

SEVDA TEPESİ

İstanbul'un tüm güzelliklerini gözler önüne seren Sevda Tepesi, doyumsuz anlar yaşamanızı sağlayacak bir yerdir. Her mevsim farklı bir manzara sunan tepeye ne zaman gitseniz farklı bir heyecan yaşayacaksınız.

MOLLA AŞKI PARKI

Sessiz sakin bir tarzı olan Molla Aşkı Parkı, Çamlıca'yı ve Galata'yı gözler önüne seriyor. Huzur bulacağınız bir yer arıyorsanız Molla Aşkı Parkı'na gelebilirsiniz.

NAKKAŞ TEPE

Ortaköy'e ve Çırağan Sarayı'na karşıdan bakacağınız bir manzaraya sahip olan Nakkaş Tepe, İstanbul'u panoramik açıdan izlemeyi sağlıyor.

TOPKAPI SARAYI MECİDİYE KÖŞKÜ TERASI

Boğazı farklı bir açıdan görmeyi sağlayan bu nokta, çok yüksek olmasa da tarihi doku ile doğal manzarayı bir araya getirerek farklı bir deneyim yaşatıyor.

Önerilen Haberler