Japon kadınların genç görünmesinin 5 sırrı

Japon kadınların genç görünmesinin 5 sırrı

İleri yaşlarda bile genç ve canlı görünümleri ile dikkat çeken Japon kadınların güzellik sırları siz de cildinizde parlak ve canlı görünüm elde edebilirsiniz.

Japon kadınların ileri yaşlarda bile parlak ve pürüzsüz cilde sahip olmalarının nedenini merak ediyor musunuz? Japon kadınları gençleştiren 5 sırla siz de genç bir görünüm elde edebilirsiniz.

1.YÜZ MASAJI

Japon kadınlar düzenli olarak yüz masajı yaptırarak yüzlerindeki kan dolaşımını hızlandırır ve yüz kaslarının gevşemesini sağlar. Çok açılı silindirle evinizde kendiniz yüz masajı yapabilir, yüzünüzde canlı bir görünüm elde edebilirsiniz.

2.KOLAJEN DESTEĞİ

Cildi sıkı ve gergin tutmayı sağlayan kolajen dokusunu destekleyerek Japon kadınların sahip olduğu cilde sahip olabilirsiniz. Japon kadınlarının tercihi olan spirulina (alg çeşidi) ve kemik suyunu tercih ederek cildinizi destekleyebilirsiniz.

3.NEFES ALDIRIN

Japon kadınların güzellik sırlarından birisi de ciltlerini kozmetik ürünleriyle boğmamasıdır. Siz de çok fazla ürün kullanmaktan kaçınarak cildinizin elastikiyetini ve hijyenikliğini koruyabilirsiniz. Bir süre makyajı atlayarak sadece yumuşak temizleyiciler tercih ederek cildinize biraz nefes aldırmanız, Japon kadınlarının güzelliğini elde etmenize yardım edecektir.

4.DOĞAL TEMİZLEYİCİLER

Japon kadınlar temizleyici ürün olarak doğaya en yakın ürünleri tercih ediyor. Aşırı kimyasal içeren ürünleri ciltlerinden uzak tutuyorlar. Sert temizleyici ile günde defalarca yüz yıkamak yerine doğal içerikli temizleyici ile günde bir kez, uyumadan önce cilt temizliği yapıyorlar.

5.TONİKLERDEN UZAK DURUYORLAR

Sivilce ile mücadele diyorsanız tonikler size yardımcı olur ancak diğer durumlarda tonik kullanmak ciltte kuruluğa yol açar. Bunun yerine az miktarda yumuşatıcı uygulayın ve ardından hafif bir nemlendirici ile işlemi sonlandırın. Çünkü Japon kadınlar böyle yapıyor.

Önerilen Haberler