Jean Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler Jean Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Jean Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Jean alırken dikkat edilmesi gerekenleri göz önünde bulundurarak en uygun modeli alabilirsiniz.

VÜCUT ÖLÇÜLERİNİZİ BELİRLEYİN

Vücut ölçülerinizi belirleyerek size en uygun kot pantolon modelleri seçebilirsiniz. Birçok marka, kot pantolon üretirken tasarımlarını bel boyuna göre gerçekleştirmektedir. Esnek bir metre vasıtası ile belinizin en ince olduğu yerden ölçüm yaparak belinizin ölçüsünü doğru şekilde alabilirsiniz.

Jean alırken kararsız kalırsanız dar olan modeli seçmelisiniz. Kot kumaşın içinde bulunan streç lifler zamanla esneyeceği için zamanla bollaşma olacaktır. Jean seçiminde bel boyu ile ilgili olarak kararsız kaldıysanız bu durumda düşük bel modeli değil normal bel modeli seçmelisiniz. Daha rahat etmenizi sağlayacak olan normal bel bedenler, konturunuzu da ortaya çıkaracaktır. Eğer düşük bel seçimi yaptıysanız bu durumda büyük beden olan kot seçiminden uzak durmalısınız. Bu size rahatsızlık ve zayıf bir görünüm verecektir.

VÜCUDUNUZU ŞEKİLLENDİREN JEANLER

Bacaklarınızın daha uzun göstermek ya da kalçanızı küçültmek mi istiyorsunuz? Uzun paçalı, koyu renk ve klasik kesim kotları tercih edebilirsiniz. Eğer atletik vücut tipindeyseniz bu durumda sigara paça jeanlerden seçim yapabilirsiniz.

TEST SÜRÜŞÜ OLUR MU?

Jean alırken soyunma kabininden çıkın ve ufak bir test sürüşü yapın. Diz çökün, kalkın, eğilin, yürüyün. Kotun performansından memnun kaldıysanız gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

AYAKKABIYA GÖRE JEAN SEÇİMİ

Dolgu topuk ya da yüksek topuk ayakkabı için bol paça kot pantolonlar idealdir. Hemen hemen her ayakkabı ile giyilebilen dar kotlar, ayak bileği ve ayak bileğinin hemen üzeri hizadan kesilmelidir Seçimlerinizi yaparken özgürce modelleri denemenizde fayda var. İşte bu diyeceğiniz jeanlerle karşılaşabilirsiniz.

İŞLEVSELLİĞE ÖNEM VERİN

Seçim yaparken basit olmaya özen gösterin. Kendinize neyin yakıştığını bilmek ve ne istediğini bilmek size en doğru seçimi yaptırmayı sağlayacaktır. Ellerinizi cebinize koyun, kemerinizi takın ve kararınızı verin.

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Önerilen Haberler