Jilet Tahrişlerini Önleyen Doğal Yöntemler

Jilet Tahrişlerini Önleyen Doğal Yöntemler

Jiletin tahriş ettiği cildinizi, pratik ve doğal yöntemlerle koruyabilirsiniz.

Jiletle istenmeyen tüylerden kurtuluyorsunuz ama jiletin tahriş etkisinden kurtulamıyorsunuz. Doğal çözümlerle jiletin, tahriş, kızarıklık ve şişme gibi olumsuz etkilerinden kurtulabilirsiniz.

ÇAY AĞACI YAĞI

Çay ağacı yağının antibiyotik ve antiseptik özelliği, tahriş olmuş ciltleri iyileştirmek için etkili bir çözüm aracıdır.

Çay ağacı yağını, tahriş olan bölgeye damlatın ve hafifçe masaj yapın. Bu işlem, kızarıklığı, tahrişi ve şişliği giderecektir.

SICAK KOMPRES

Cildin tahriş olmasını engellemek için tıraş öncesi de hazırlık yapmanız gerekiyor. Uygulama yapacağınız bölgeye nemli ve sıcak bir havlu koyun. 5-10 dakika bekletin. Bu işlem, gözeneklerin açılmasını sağlayacak ve tıraşın cilde zarar vermesini engelleyecektir.

ŞEKER

Tüyleri jiletle alırken derinin altına sıkışan kıllar nedeniyle kanamalar oluşabilir. Tıraş edilecek bölgeyi, tıraş işleminden önce şekerle ovarsanız, ölü deriler gider ve kıl dönmesi sorunu en aza iner. Bu da kanama sorunu yaşamanızı engeller.

LİMON

Limon suyu ile jiletin tahriş etkisinden kurtulmakla kalmaz; aynı zamanda oluşabilecek enfeksiyon risklerini de en aza indirmiş olursunuz.

Taze bir limonu ikiye bölüp küçük kaseye sıkın. Temiz bir top pamuk vasıtası ile limon suyunu tahriş olan bölgeye sürün. Sonra soğuk suyla uygulama yaptığınız bölgeyi durulayın.

TUZ

Tuzun şişliği azaltma, tahrişi giderme ve kan dolaşımını artırma gibi özellikleri vardır.

Bir su bardağı ılık suya, 2 yemek kaşığı tuz ekleyin ve karıştırın. Pamuğu tuzlu su karışımına batırın ve cildinizin tahriş olan bölgesine sürün.

ALOE VERA

Antienflamatuar ve antibakteriyel özellikleri olan aloe verayı tahriş olan bölgeye günde iki defa masaj yaparak uygulayın. Tahriş geçene kadar uygulamayı devam ettirin.

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Önerilen Haberler