Kafalarda soru işareti bırakan estetik: Göz rengi değiştirme

Kafalarda soru işareti bırakan estetik: Göz rengi değiştirme

Halen kafaları karıştıran ve hakkında iddiaların bitmediği estetik, göz rengi değiştirme ameliyatı ülkemizde dahi uygulansa da merak konusu olmaya devam ediyor. İşte, göz rengi değiştirme ameliyatı hakkındaki her şey...

Eskiden göz rengi değiştirilemezdi ancak geçici olarak renkli lensler kullanılırdı. Şimdilerde tıp dünyası buna da el attı ve göz rengi değiştirme ameliyatı ile göz renkleri bile kalıcı olarak renkli oluyor.

TEHLİKELİ OLARAK ADLANDIRILIYOR

Lumineyes olarak ifade edilen göz rengini kalıcı olarak değiştirme ameliyatında koyu renk gözler açık renk gözlere dönüştürülüyor. ABD'de 10 yıl gibi bir süre yapılan çalışmalar sonucu ortaya çıkan bu ameliyat halen doktorlar tarafından glokom, katarakt, retinada problemlere sebep olabilmesi nedeniyle önerilmiyor.

Buse Narcı

Türkiye'de ilk deneyen isimlerden olan oyuncu Buse Narlı'nın adı ile daha da duyulur hale geldi. Tam olarak iris bölgesindeki renk pigmentleri parçalanıyor ve gözlerin rengi açık bir renge dönüşüyor. Lazer ışını ile yirmi saniye kadar iris uyarılıyor, sonucunda da koyu göz rengini oluşturan melanin pigmentinin hücrelerden ayrılması ve yaklaşık iki üç hafta sonra da irisin giderek mavi renge dönmesi sağlanıyor.

Önerilen Haberler