Kağıt Havluyu Farklı Şekilde Kullanabileceğiniz Uygulamalar Kağıt Havluyu Farklı Şekilde Kullanabileceğiniz Uygulamalar

Kağıt Havluyu Farklı Şekilde Kullanabileceğiniz Uygulamalar

Evimizin vazgeçilmez ürünlerinden biri haline gelen kağıt havlular, farklı kullanım özellikleri ile hayatı kolaylaştırıyor.

Kağıt havluyu kullanabileceğiniz farklı kullanım özelliklerini öğrenince, kağıt havluyu alışveriş listenizden eksik etmeyeceksiniz.

MISIR KOÇANLARI

Mısır koçanlarından püskülleri temizlemek için kağıt havluyu kullanabilirsiniz. Kağıt havluyu biraz nemlendirin. Mısırın dışına sarıp üzerinde gezdirin. Mısırın püskülleri kolayca sıyrılacak.

MEYVE SEBZELERİ UZUN SÜRE TAZE TUTUN

Meyve sebzelerinizi dolaba yerleştirirken kağıt havluya sararak onların daha uzun ömürlü olmasını sağlayabilirsiniz.

DÖKÜM TENCERELER PASLANMASIN

Döküm tencerelerinin paslanmaması için yıkama ve kurulama işleminden sonra içine kağıt havlu koyun. Böylece tencerede nem kalmayacak ve tencereniz paslanmayacak.

TOHUMLARINIZI FİLİZLENDİRİN

Kıyıda köşede kalmış tohumlarınızı kağıt havlu ile filizlendirebilirsiniz. Kağıt havluyu nemlendirin. İçine tohumu koyun. Bir iki hafta içinde tohumlar filizlenecektir. Filizlenen tohumu toprağa alabilirsiniz.

DİKİŞ MAKİNESİ TEMİZLİĞİ

Dikiş makinesine bakım yaptıktan sonra, bakım yağının elbiselere geçme riski oluşur. Kağıt havlu ile dikiş makinesindeki fazla yağları alarak rahatça kullanabilirsiniz.

DONDURULMUŞ EKMEKLERDE KULLANABİLİRSİNİZ

Ekmeklerinizi dondururken poşete koyduğunuz ekmeğin yanına kağıt havlu koyun. Kağıt havlu, ekmek çözülürken nemden etkilenmesini engelleyerek bozulmasını önleyecektir.

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Önerilen Haberler