Kahkül kullanma kılavuzu

Kahkül kullanma kılavuzu

Kahkül, her kadının hayatının bir döneminde yaptırdığı ya da yaptırmak istediği bir saç modelidir. Genelde geniş alına sahip kadınlara tavsiye edilse de artık kahkül kullanma şekli oldukça değiştiği için herkes kahkül kestirebilir oldu.

Kahküllerinizi çeşit çeşit şekillendireceğiniz gibi düz fön çekerek alnınızda serbest de bırakabilirsiniz. Kahkül kullanmanın incelikleri haberimizde ...

EVDE KAHKÜL KESMEK RİSK

İnternette kendi evinde saçlarına kahkül kesen bir çok kişi bulabilirsiniz ancak saçları evde kesmek hele de kahkül gibi iddialı bir model kesmek büyük risk. Bu işi emin ellere emanet etmeyi tercih edin.

KLASİK KAHKÜL

Kaş hizasında biten, düzleştirilmiş klasik kahkül modelleri genelde en çok tercih edilen model. Çabuk yağlanma ve sürekli bakım isteyen bu kahküller çok şık dursa da genelde çabuk uzadıkları için kullanım ömürleri kısadır.

KIVIRCIK SAÇA KAHKÜL

Uzun yıllar kıvırcık saç kullananlar kahkül kesimlerinde kaçındılar ancak son yıllarda artık kıvırcık saç tipine sahip insanlarda saçlarına kahkül kestirmeye başladılar. Oldukça iddialı ve güzel duran bu model için hafif tutuşlu bir köpük işinizi görecektir.

SAÇ DİPLERİNE SPREY

Kahküllerin tüm gün istendiği gibi kalması biraz güç. Bu yüzden gerekli şekillendirmeleri yaptıktan sonra diplere biraz saç spreyi sıkmak işinizi kolaylaştıracaktır.

DUŞTAN HEMEN SONRA ŞEKİLLENDİRİN

Saçlarını ıslakken kahkülleri şekillendirmek çok daha kolaydır. Bir fön makinesi yardımıyla saçların en dibinden tutarak duştan çıkar çıkmaz şekillendirirseniz kahküller daha kolay şekil alır.

Önerilen Haberler