Kahveyi Sağlıklı Hale Getiren Yöntemler

Kahveyi Sağlıklı Hale Getiren Yöntemler

Kahve içmenin faydalarını ve zararlarını tartışmayı bir kenara bırakın. Çünkü artık kahve içmeyi sağlıklı hale getiren yöntemleri biliyorsunuz.

Kahve keyfini sağlıklı hale getiren yöntemlerle gönül rahatlığıyla kahvenizi yudumlayabilirsiniz.

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI EKLEYİN

Hindistan cevizi yağı kafein hassasiyetini azaltır. İçeriğinde bulunan yararlı yağlar sayesinde enerji seviyesini yükseltir. Laurik asit içeren Hindistan cevizi yağı, bu yönü ile virüs ve bakteri öldürücü işlev görür. Bu da başta kilo vermek üzere pek çok konuda size yardım eder.

TATLANDIRICI VEYA ŞEKER EKLEMEYİN

Yapay tatlandırıcılar ve şekerin sağlığınıza oldukça zararlı olduğunu biliyoruz. Tatlandırıcı ve şeker ilavelerini kahvenizden uzak tutarak kahvenizi sağlıklı hale getirebilirsiniz.

15.00'TEN SONRA KAHVEYİ BIRAKIN

Kahvey, doğru şekilde tükettiğinizde sağlığınız için faydalıdır. Geç saatlerde kahve tüketimi uyku düzenini olumsuz etkileyecektir. Bu nedenle kahveyi 15.00'ten sonra tüketmemeye çalışmalısınız.

BAHARAT İLAVESİ

Kahvenizi tatlandırmak için baharatları kullanabilirsiniz. Kahvenize lezzet ve sağlık kazandırmak için tarçın, Hindistan cevizi, kakule ve kakao tozu gibi baharatlardan yardım alabilirsiniz.

ENDÜSTRİYEL KREMALAR KULLANMAYIN

Düşük yağlı kremalar, sağlıklı görünebilir. Ancak bu ürünler endüstriyel işlemlerden geçtiği için trans yağ ve fruktoz şurubu gibi doğal olmayan bileşenler içerir. Bu yüzden endüstriyel krema ürünlerinden uzak durmalısınız.

ORGANİK KAHVE ALIN

İçeriğinde en çok kimyasal bulunan gıda ürünlerinden biri kahvedir. Bu yüzden kahve alırken organik kahve almak sağlığınız açısından doğru tercihtir.

Önerilen Haberler