Kanserle savaşan Neslican Tay, hayatını kaybetti

Kanserle savaşan Neslican Tay, hayatını kaybetti

Kanserle mücadelesi ile kitlelere ilham olan Neslican Tay, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

Kanserle mücadele eden 21 yaşındaki üniversite öğrencisi Neslican Tay, 15 Eylül'den bu yana yoğun bakımda olduğu hastanede hayata veda etti.

"ÇOKLU ORGAN YETMEZLİĞİ NEDENİYLE"

Hastaneden yapılan açıklamada "Neslican Tay kızımız 6 Eylül 2019 tarihinde uzun süredir mücadele ettiği yaygın tutulum yapmış malign mezenşimal tümöre bağlı artmış olan semptomları nedeniyle hastanemize müracaat etmişti. Durumunun ağırlaşması üzerine 15 Eylül Cumartesi günü yoğun bakıma alınmıştı. Ancak süreç içerisinde gelişen çoklu organ yetmezliği nedeniyle kendisini kaybettik. Allah'tan rahmet tüm sevenlerine sabırlar dileriz." denildi.

SON PAYLAŞIMI YÜREK DAĞLADI: "YAŞAMAYI ÇOK FAZLA İSTİYORUM"

Yoğu bakıma kaldırılmadan önce sosyal medya hesabından yaptığı son paylaşımla yürekleri dağlayan Neslican Tay "Bu yaşadığım kaçıncı nüks ya da metastaz sayamıyorum. Ciğerlerim zaten berbat durumda. Benim tümörüm en iyi kemoterapi ile durdurulabiliyormuş. O yüzden kemoterapi almaya başlayacağım. Bunu kabul etmem çok zor oldu. Çünkü gerçekten iyileşeceğime çok inanıyorum. İyileşmeyeceğimi bir gün bile düşünmüyorum ama iyileşirken bu kadar acılı olması beni çok yıpratıyor. Saçlarımı kaybetmek, yaşam kalitemin düşmesi, özgürlüğüm vesaire kemoterapinin getirdiği bir sürü acı şey var maalesef. Bunları yaşamak gerçekten istemiyorum ama onunla savaşmak için, bu hayatta kalmak için bunu yapmam gerekiyorsa kemoterapiye alacağım ve o şekilde devam edeceğim. Konuştuğumda bile sesim gidiyor zaten. Bir ciğerim resmen çalışmıyor tümörler yüzünden. 'Bu kadar ileriye gidemezsin. 2 adım attığımda nefesimi kesemezsin. Sen nesin, kimsin de benim vücudumu, benim hayatım bu kadar etkiliyorsun. Madem beni bu kadar etkiliyorsun alıyoruz kemoterapiyi ve paşa paşa seni öldürüyoruz' dedim. Çünkü bunu yapmak zorundayım, savaşmak zorundayım, onu yenmek zorundayım. Çünkü gerçekten bu hayatta kalmak istiyorum. Çok acılı olacak yine bir sürü şey yaşayacağım hiç umurumda değil. Ben hayatta kalmayı, yaşamayı çok fazla istiyorum. Benim makyajım akmamalı. Gerçekten son kararım da bu. Zaten yarın kemoterapiye başlıyoruz. Ve ben kazanacağım. Asla başkası değil" demişti.

Önerilen Haberler