Kapatıcı Uygulamasında Yapılan 4 Hata

Kapatıcı Uygulamasında Yapılan 4 Hata

Kapatıcı uygularken yaptığımız ufak hatalar, hayalini kurduğumuz kusursuz makyaj görüntüsünden uzaklaştırıyor!

Makyaj çantalarının olmazsa olmaz ürünlerinden biri olan kapatıcılar, göz altı morluklarını gideriyor ve daha sağlıklı bir görünüme kavuşmamızı sağlıyor. Ancak makyajımızın kusursuz görünmesi için yaptığımız bu ufak dokunuş, bazen hiç istemediğimiz sonuçlara da vesile olabiliyor. Eğer kapatıcı uygulamasında belirli hatalar yapıyorsak ne yazık ki istediğimiz görünüme kavuşamıyor hatta daha yorgun ve bakımsız görünebiliyoruz. O halde gelin kapatıcı uygulaması esnasında nelerden kaçınmalıyız hep birlikte göz atalım.

Yanlış renk seçimi yapmayın

Kapatıcı uygulaması için altın kural kesinlikle renk seçimi diyebiliriz. Doğru bir uygulama için mutlaka fondöteninizle ve kendi renginizle uyumlu renkler seçmelisiniz. Cilt tonunuzla aynı ya da bir ton açık kapatıcılar sizin için uygun olacaktır.

Kurumuş kapatıcıları kullanmayın

Tüm kozmetik ürünlerinin bir ömrü olduğunu unutmamakta fayda var. Ağzı açık unutulan ya da son kullanma tarihi geçmiş olan kapatıcılar kurumaya yüz tutmuş demektir. Özellikle likit formlu kapatıcıların kurumamasına özen gösterin. Çünkü kurumuş kapatıcılar çizgilere daha hızlı dolabiliyor ya da kurumuş bir görünüme sebep olabiliyor.

Göz makyajından önce uygulamayın

Kapatıcınızı göz makyajınızı yapmadan kullanıyorsanız ne yazık ki doğru bir uygulama yapmıyorsunuz. Çünkü göz makyajı yaptığınız sırada fırçadan dökülen farlar kapatıcınızın üzerine düşecek ve daha kötü bir görüntü oluşacak. En iyisi siz önce göz makyajınızı yapın daha sonra kapatıcınızı sürün.

Nemlendirici kullanmayı ihmal etmeyin

Kapatıcı uygulamasından sonra göz altınızda kuru bir görünüm oluşuyorsa bunun sebebi nemlendirici kullanmamanız olabilir. Unutmayın, makyaj öncesinde cildi nemlendirmek ne kadar önemliyse göz altlarını nemlendirmek de o kadar önemli.

Kaynak: www.all.com.tr

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Önerilen Haberler