Karakteristik Orta Sehpa Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Karakteristik Orta Sehpa Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Evinizin kişiliğinizi yansıtmasını istiyorsanız, işe orta sehpadan başlayabilirsiniz. Çünkü orta sehpa en çok görülen ve en çok kullanılan ev dekorudur.

Evinizi, size özel bir yaşam alanına dönüştürmek için tüm detayları ele alarak karakterinizi yansıtabilirsiniz. İşe orta sehpadan başlama ne dersiniz?

EN SEVDİĞİNİZ ÇİÇEKLERE YER AÇIN

Kişiliğinizi yansıtan sevdiğiniz çiçekler için uygun bir vazo seçin. Çiçekleri yüksek olmayacak şekilde, görüş açınızı fazla kapatmasına izin vermeden vazoya yerleştirin. Taze çileklerle yapacağınız orta sehpa dekorasyonuna alternatif olarak bitki seçimi de yapabilirsiniz. Bitkilerle ve çiçeklerle ruh dünyanızı yansıtan karakteristik bir orta sehpa tasarımı, benzersiz olacak. Misafirleriniz orta sehpanızı görünce hem görüntüden hem de kokudan etkilenecekler.

SİZİ İFADE EDEN KİTAPLAR

Orta sehpa tasarımını karakteristik özelliğe kavuşturacak en önemli detay, sizi yansıtan kitapları dekorasyonda kullanmaktır. Sevdiğiniz bir romanı ya da üzerinde çalışma yaptığınız bir kitabı orta sehpaya yerleştirin. Bu detay hem sevdiğiniz kitabın elinizin altında olmasını hem de eve gelen kişilerin sizin beğenilerinizi tanımasını sağlayacaktır.

ANILARINIZI YANSITSIN

Orta sehpayı bir müze gibi kullanabilirsiniz. Sizi ifade eden eşyaları, sizi mutlu eden anıları yansıtan nesneleri orta sehpa dekorasyonunda kullanabilirsiniz. Seçtiğiniz eşyaların dekoratif olduğunu düşünmüyorsanız, öncelikle bu eşyaları dekore etmelisiniz. Ayna tepsi üzerinde ya da cam fanus içinde sergileyebilceğiniz bu nesneleri farklı şekillerde de şık görünüme kavuşturabilirsiniz. Anılarınızı yansıtan eşyalarınızı dekore ettiyseniz onları orta sehpanıza yerleştirebilirsiniz.

Önerilen Haberler