Karanlık Odaları Aydınlatan Dekorasyon Hileleri

Karanlık Odaları Aydınlatan Dekorasyon Hileleri

Yaşam mekanlarınıza küçük dokunuşlar yaparak daha aydınlık alanlara kavuşabilirsiniz.

Salonunuz, yatak odanız, mutfağınız ve evinizin diğer alanları pratik dekorasyon fikirleri ile daha aydınlık ortamlara dönüşüyor.

EVİNİZİ AYDINLATAN FİKİRLER

Aynalar: Odaya gelen gün ışığının etkisini artırmak için aynaların gücünü kullanabilirsiniz. Aynalar sadece odanızı aydınlatmakla kalmayacak aynı zamanda mekana dekoratif bir dokunuş sağlayacaktır.

Mat zeminler: Parlak zeminlerin odanızı aydınlatacağını düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Işığı eşit oranda dağıtmayan parlak zeminler yerine mat zeminler tercih ederek daha aydınlık bir odaya sahip olabilirsiniz.

Kasvetli perdelerden kurtulun: Perde tercihinde hafif ve açık renkli tasarımlara yönelerek odanızı aydınlık bir yere dönüştürebilirsiniz.

Ağaçlar: Bahçenizdeki ağaçlar eğer pencere ile güneş arasında perde oluşturuyorsa ağacı budamak etkili sonuçlar almanızı ağlayacaktır.

Camları temizleyin: Pencerelerden gelen gün ışığından daha fazla faydalanmak için camlarınızın yeterince temiz olduğundan emin olun.

Canlı ve renkli tasarımlar: Büyük, canlı ve renkli ebatlarda tercih edeceğiniz bir halı, bulunduğu ortamı aydınlatmaya yetecektir.

Tablo seçimi: Tablo seçerken sadece sanatsal bakış açısı ile değil dekoratif bakış açısını da kullanın. Duvarda geniş bir tablonun bulunması odanın aydınlanması için size yardın edecektir.

Kitap rafı seçimi: Evinizde kitaplık kullanacaksanız raflarının pencereye paralel olmamasına dikkat edin. Kitaplığı pencerenin hemen yanına koymak da ışığı keseceği için yanlıştır.

Parlak yüzeyli mobilyalar: Odanıza gelen ışık kısıtlıysa orta sehpa ve zigon gibi eşyalarınızın parlak tasarımda olmasına dikkat edin. Bu detay odanızdaki ışığın daha fazla yayılmasını sağlayacaktır.

Facebook'ta Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
Yorumlar

Önerilen Haberler

Tam sürüm için tıklayın.