Karın Bölgesindeki Yağlardan 5 Adımda Kurtulun

Karın Bölgesindeki Yağlardan 5 Adımda Kurtulun

Karın bölgesi yağlarınızdan şikayetçiyseniz beş adımda karın bölgesi yağlarınızdan kurtulabilirsiniz.

1.ŞEKERİ HAYATINIZDAN ÇIKARIN

Karın bölgesi yağlarından kurtulmak için öncelikle şekerli besinleri ve şekeri hayatınızdan çıkarmalısınız. Aşırı şeker tüketimi, karaciğer ve karında yağ depolanmasına neden olabiliyor. Sindirimi kolay bir besin olan şeker, hızlı şekilde sindirilerek enerjiye dönüşmektedir. Bu yüzden tüketimi sınırlandırılmalıdır.

2.PROBİYOTİK BESLENMEYE AĞIRLIK VERİN

Bağırsağın normal dengesini sağlamaya yardımcı olan probiyotik bakteriler, sağlık açısından birçok olumlu etkiye sahiptir. Farklı bakteri türlerinin kilo regülasyonu üzerinde dengeleyici işlevi olduğunu açıklayan araştırmacılar, doğru dengeye ulaşmanın karın bölgesi yağı dahil kilo vermeye yardımcı ifade etmişlerdir. Karın bölgesi yağları azaltmada ve genel sağlığı korumada probiyotik ağırlıklı beslenmeye önem vermelisiniz.

3.BALIĞI İHMAL ETMEYİN

Yağlı balık türleri, omega-3 ve kaliteli protein yönünden zengindir. Omega-3 yağ asitlerininçevresel yağlanmayı azaltıcı etkisi bilinmektedir. Haftada 2-3 defa balık tüketerek karaciğer ve karın bölgesinde oluşan yağlarda önemli ölçüde azalma görülecektir.

4.EGZERSİZLER ÖNEMLİ

Bölgesel olarak incelmek için tek başına beslenme önlemleri yeterli değildir. Diyet ve egzersiz işbirliği, karın bölgesi yağlanmalardan kurtulmada etkili yol olacaktır. Kardiyo egzersizleri yanı sıra karın bölgesi için özel egzersizler yağ yakımı sürecini olumlu yönde etkileyecek aktivitelerdir. Dans ve tempolu yürüyüşler bu süreçte yağ yakmayı etkileyecek keyifliaktivitelerdir.

5.LİFLİ BESİNLERİ İHMAL ETMEYİN

Tokluk hissi veren lifli besinler, kilo kaybını destekleyici etkiye sahiptir. Günde 14 gram lif alımı ile 4 aylık süreç boyunca 2 kilo verildiği ortaya konulmuştur. Bununla beraber yüzde 10'luk enerji alımı azalışını da sağlamıştır. Taze sebze ve meyvelerden alınabilen lif, kuru baklagillerle da alınabilir. Lif, obezite, kalp hastalıkları, kolon kanseri, yüksek kan basıncı gibi hastalıklarla da savaşır.

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Önerilen Haberler