Karın Yağlarını Yakan Avokadolu Karışım Tarifi

Karın Yağlarını Yakan Avokadolu Karışım Tarifi

Yumurta ve avokado ikilisinin karın yağlarını yaktığını ve kilo vermeye yardımcı olduğunu söyleyen Uzman Diyetisyen Gamze Şanlı Ak konuyla ilgili bilgi verdi.Günde iki adet yumurta günlük protein ihtiyacının %20sini karşılamaya yardımcı olur. Yumurta sindirebilirliği yüksek bir gıda olduğu için tamamına yakını vücut tarafından kullanılır ve proteine dönüşebilir.

Yağ yakan yağlar grubunda kabul edilmesine rağmen aslında bir meyvedir. Bir orta boy avokadonun yarısı yaklaşık 142 kaloridir ve birçok meyveye oranla daha fazla kalori-yağ içerir. Ancak avokadonun içeriğinde bulunan tekli doymamış yağ asitleri hem uzun süre tok tutucu hem de yağ yakımını destekleyici etki gösteri. Bu yağ asitleri aynı zamanda zeytinyağında da bulunur ve kandaki kolesterol seviyesinin yükselmesini de önleyerek kalp damar hastalıkları için en iyi doğal ilaç olarak karşımıza çıkar.

Vücuttaki karın yağlarının yakışını sağlamak için aşağıda vermiş olduğumuz karın yağlarını yakan avokadolu karışım tarifini deneyebilirsiniz.Malzemeler

1 bardak soya veya badem sütü

6 adet çilek

6 adet karadut

1/4 avokado

1 yemek kaşığı chia tohumu

3-4 yaprak ıspanak

1 çay kaşığı tarçın

1/2 çay kaşığı toz zencefil

Nasıl yapılır?

Tüm malzemeler blenderdan geçirilir. İçine buz eklenebilir. Kahvaltı olarak tüketilebilir.

Önerilen Haberler