Karne tatili nasıl değerlendirilir?

Karne tatili nasıl değerlendirilir?

Milyonlarca öğrenci karnesini aldı ve tatil hesapları yapmaya başladılar. 3 ay sürecek eğlenceli yaz tatili için farklı farklı planlar yapan çocuklara yardımcı olabilir, onların tatilini çok daha verimli şekilde geçirmesini sağlayabilirsiniz.

Karne tatilini çocuklarınız için keyifli bir zaman dilimine dönüştürmek ve çocuğunuzla beraber kaliteli zaman geçirmek için yaz tatilini etkin şekilde değerlendirebilirsiniz. Ev ve bahçe ortamında etkinlikler yapabileceğiniz bu dönemde doğa ve kulüp etkinleriyle keyifli anlar yaşayabilirsiniz.

MÜZE GEZİLERİ

Yaz tatili boyunca yakın çevrenizdeki müzeleri gezerek çocuğunuzda tarih ve kültür bilinci oluşmasını sağlayabilirsiniz. Kendi şehrinizdeki ve yakın şehirlerdeki müzeleri gezerek hem eğitsel hem de keyifli anlar yaşayabilirsiniz.

DOĞA AKTİVİTLERİNE KATILIN

Çocuğunuzla beraber doğa bahçesine giderek dalında meyve koparabilir, doğal ortamda yetişmiş meyvelerden tadabilirsiniz. Doğal ortam, yıl boyu şehir ortamından bunalan çocuğunuz için terapi etkisi oluşturacaktır.

UÇURTMA ETKİNLİĞİ

Çocuğunuzla yeni ufuklar açmak ve hayal dünyasının genişlemesini istiyorsanız uçurtma uçurabilirsiniz. Maviliklerde uçurtma uçurmak çocuğunuzun hayal dünyasını genişletecektir.

PİKNİKLER

Çocuğunuzla beraber kaliteli zaman geçirmek için yaz tatili boyunca aile piknikleri yapabilirsiniz. Çocuğunuzun toprakla ve doğayla buluşmasını sağlayacağınız pikniklerde tüm yılın stresi atılacaktır.

AİLE ZİYARETLERİ

Çocuğunuz yıl boyu okul ve ev arasında sıkışıp alır ve aile büyüklerini yeterince ziyaret edemez. Yaz tatilinde aile büyüklerini ziyaret ederek ona kültür aktarımını gerçekleştirebilirsiniz.

KİTAP OKUMA SEANSLARI

Yaz tatilini verimli şekilde değerlendirmenin en iyi yollarından biri de kitap okuma seanslarıdır. Kitap okuma aktiviteleri ile çocuklarınızla beraber keyifli ve verimli şekilde vakit geçirebilirsiniz.

BİSİKLET TURLARI

Yaşadığınız şehrin doğal alanlarındaki parkurları yaz tatilinde aktivite alanı olarak kullanabilirsiniz. Bu parkurlarda çocuğunuzla beraber bisiklet turu atabilir, doğanın içinde huzurlu anlar yaşayabilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
Yorumlar

Önerilen Haberler

Tam sürüm için tıklayın.