Kaş ve Kirpik Dökülmelerini Önleyebilecek Yöntemler

Kaş ve Kirpik Dökülmelerini Önleyebilecek Yöntemler

Kaş ve kirpikleriniz için alacağınız bazı önlemlerle dökülme, kopma ve azalmaları önleyebilirsiniz.

Kaş ve kirpiklerin gücünü kaybederek dökülmesi ve seyrelmesi en az saç dökülmesi kadar can sıkı bir durumdur. Kişisel bakımınızda alacağınız bazı önlem ve doğal yöntemler ile kaş ve kirpiklerinizin güçlendirerek gürleşmesine yardımcı olabilirsiniz.

1.Kat kat sürülen rimeller, göz ve kaş kalemleri gün sonunda temizlenmediği takdirde kaş ve kirpiklerinizin dökülmesine neden olur. Bu nedenle makyajınızı silmeden uyumayın.

2.Kozmetik ürünlerinin son kullanma tarihlerine dikkat edin. Kullanım süresi dolmuş malzemeler ile asla makyaj yapmayın.

3. Başkalarına ait makyaj malzemelerini kullanmayın cildiniz için sağlıksız ve rahatsız edici etkileri olabilir. Aynı hassasiyeti satın aldığınız kozmetik ürünlerinde de gösterin. Makyaj malzemeleriniz sadece size ait olsun.

4.Hint yağının kaş köklerini güçlendiren ve besleyen mucizevi yapısı sayesinde seyrelen kaşlarınızı eski haline dönüştürebilirsiniz. Uygulama öncesi kaşlarınızda ya da kirpiklerinizde makyaj kalıntısı olmamasına dikkat edin. Yoğun kıvama sahip Hint yağına yarı yarıya badem yağı eklerseniz daha başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Yenikadin.com
Facebook'ta Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
Yorumlar

Önerilen Haberler

Tam sürüm için tıklayın.