Kaşlara gelen trend: Carved brow

Kaşlara gelen trend: Carved brow

Trendler sadece kıyafetlere ve ayakkabılara gelmiyor. Makyaj alışkanlıklarınız da trendlerle şekilleniyor. Kaşlara gelen trend carved brown ile makyajınız da moda rüzgarlarından nasibini alıyor.

Balık kuyruğu kaşlar, renkli kaşlar, doğal kaşlar derken şimdi de carved brow akımı kaşlarınıza renk ve şekil veriyor. İşte yeni kaşlarınızın nasıl yapacağınızın ayrıntıları…

CARVED BROW NEDİR?

Bu teknik kaşlara uygulanan bir kontür tekniğidir. Ama klasik kontürlerden biraz daha farklıdır. Daha koyu ve daha belirgin bir görünümü olan bu uygulamada aydınlatıcı vurgulanır, kaşlar daha dikkat çekici hale gelir. Bu teknikle, yenilikçi ve aykırı bir görünüm elde edeceksiniz.

Instagram / marcycalzonci

CARVED BROW TEKNİĞİNDE KULLANILAN MALZEMELER

Bu uygulamada tüm renkli makyaj malzemelerini kullanabilirsiniz. Göz kalemleri, renkli farlar, renkli pigmentler ve simler carved brow tekniğinde kullanabileceğiniz seçeneklerdir.

Carved brow tekniğinde fütüristik bir görünüm elde etmek için metalik tonlar doğru seçim olacaktır. Çılgın partiler ve özel davetlerde metal tonlarla carved brow tarzınızla "buradayım" diyebilirsiniz.

Instagram / beccalobleymakeup

CARVED BROW" NASIL UYGULANIR?

Carved brow, cut crease olarak bilinen makyaj tekniğine yakın bir uygulamadır. Normal makyaj yapıldıktan sonra göz makyajı yapılırken far, kaşların altına kadar uygulanır. Daha sonra kapatıcı yardımı ile kaş üstü ve kaş altı temizlenir. Gözlere uygulanan far, ince bir kalem fırça ile kaşın biraz üzerinde olacak şekilde uygulanır.

Instagram / makeup.by.hannie

Bu uygulamada sınırlara hapsolmanıza gerek yok. Özgünlükte büyük oranda serbestsiniz. Gözlerinizin etrafını çevreleyerek belirgin ve özgüvenli bir görünüm elde edeceksiniz.

Instagram /natashadexterhair.makeu

Carved brow uygulamasında daha hafif bir görünüm elde etmek isteyenler, boş gözlerin üzerine carved brow tekniği uygulayarak hafif bir görünüm elde edebilirler.

Instagram /nitashairandbeautyilford
Instagram /zillars_artistry
Instagram /alanaahewitt
Instagram /amberasunta

Önerilen Haberler