Kefirin Bilmediğiniz Faydaları

Kefirin Bilmediğiniz Faydaları

Eski zamanlardan bu yana tüketilen kefir, lezzeti ile olduğu kadar faydaları ile özel bir besindir.

Kuzey Kafkasyalıların uzun yaşam sırlarından olan kefir, sindirim sistemi ve bağışıklık sistemi başta olmak üzere pek çok konuda faydaları var.

SİNDİRİME YARDIM EDİYOR

Kefirin vücut sağlığına en çok etki ettiği konuların başında sindirim sistemi gelmektedir. Kefir bağırsakların düzenli çalışmasını ve sindirim sisteminin sağlıklı olmasını sağlıyor. Çeşitli ilaçların, yiyeceklerin ve enfeksiyonların mideye zarar vermesini engelliyor. Ayrıca kötü bakterileri de önlüyor.

BAĞIŞIKLIĞI KUVVETLENDİRİYOR

Probiyotik, mineral ve vitamin içerikleri sayesinde bağışıklığı kuvvetlendiren kefir, alerji ve çeşitli hastalıklara karşı vücut direncini artırıyor.

KEMİKLERİ KUVVETLENDİRİYOR

Kemik sağlığı için önemli bir besin olan kefir, magnezyum, kalsiyum, potasyum ve K2, D vitaminleri sayesinde kemikleri kuvvetlendiriyor.

KAN ŞEKERİNİ DENGELİYOR

Diyabet rahatsızlığı olanlar için sağlıklı bir içecek olan kefir, kan şekerini dengeliyor, kolesterolü kontrol altında tutuyor.

KİLO VERMEYE YARDIM EDİYOR

Bağırsakların çalışmasını düzene sokan kefir, kabızlığı engellemekte ve kilo vermeye yardım etmektedir. Kefir bununla beraber toksinleri de vücuttan atmayı sağlamaktadır.

VÜCUDU YENİLER

Kefirde bulunan probiyotikler, akne, egzama, mantar, alerji ve enfeksiyon çeşitlerine karşı direnç sağlayacak vücudu yenileyici etki gösterir.

KANSERE KARŞI DİRENÇ SAĞLIYOR

Hayvanlar üzerinde yapılan bilimsel araştırmalarda, kefirin kanserli hücreleri yüzde 56 oranda düşürdüğü ortaya konuldu. Bilimsel çalışmalar kefirin beyin tümörünün büyümesini de yavaşlattığını ortaya koymuştur.

DİĞER FAYDALARI

Antioksidan üretir, zararlı toksinleri yok eder.

İmmün fonksiyonlarını destekler.

Sinüzite iyi gelir.

Kan lipitlerini azaltır.

Karaciğer sağlığını korur.

Çocuklarda görülen ishal ve kabızlığı engeller.

Sivilce oluşumunu önleyici etkisi vardır.

Cilt rahatsızlıklarına iyi gelir.

Önerilen Haberler