Keyifli Bir Ev Hayatı İçin Salon Dekorasyonu Önerileri

Keyifli Bir Ev Hayatı İçin Salon Dekorasyonu Önerileri

EvimiTasarla.net'in kurucuları Ebru Tamer ve Banu Hatipoğlu, gündelik yaşamda en çok vakit geçirilen yaşam alanı olarak evin vitrini konumunda olan salon dekorasyonu hakkında pratik önerilerini paylaştılar.

Yorucu bir şehir gününün ardından dönülen mekânın insanları kendilerine iyi hissettirmesi, fiziksel dinlenme dışında zihinsel olarak da dinlendirmesi gerektiğini kaydeden EvimiTasarla.net'in kurucuları Ebru Tamer ve Banu Hatipoğlu, evde en çok vakit geçirilen salonlarda yapılan düzenlemelerle çok daha keyifli ve konforlu bir ev hayatı yaşamanın mümkün olduğunu belirtiyor.

GÖRSELLİK KADAR FONKSİYONELLİK DE ÖNEMLİ

Salon dekorasyonunda görsellik kadar fonksiyonellik ve rahatlığa önem verilmesi gerektiğini vurgulayan Tamer ve Hatipoğlu, "Yorucu bir iş gününün ardından insanların dinlenebilecekleri ve zihinsel olarak çabuk toparlanıp enerjilerini toplayabilecekleri yaşam alanları kurgulamak gerekiyor.

Özellikle salon dekorasyonu düşünüldüğünde, ev hayatımızın büyük bir kısmının geçtiği bu mekanda pastel renk tonları dinlendiriciliğiyle tercih edilebilir. Mümkün olduğunca eşya kalabalığından kaçınarak da mekan dinlendiriciliği artırılabilir. Günümüzde genellikle daha modern tarzda mobilya ve aksesuarlar tercih edilmekle birlikte, mekâna klasik detaylar serpiştirerek tekdüzelik hissinden kurtulabilirsiniz" diyor.

RENKLERLE TARZIN UYUMU

Tamer ve Hatipoğlu, stil ve renk tercihiyle birlikte bütçeye uygun alışveriş listesi oluşturmanın önemine değinerek şu bilgileri veriyor: "Alışveriş aşamasından önce bütün ürünlerle ilgili alternatifleri içeren bir liste veya pano oluşturarak, tercihlerin renk ve tarz uyumlarıyla ilgili seçimler yapmak başlangıç için doğru adım olacaktır. İlk olarak listenizi veya panonuzu hazırlayın. Sonrasında o listedeki ürünlerin görsellerini bir araya getirerek birbirleriyle uyumlu olabilecek mobilya ve aksesuarlarınızı alternatifli olarak belirleyin. Kendi giyim tarzlarınızdan yola çıkmanız, renk seçimleriniz konusunda size ipucu verecektir."

Yaşam alanları doğru kurgulandığında günlük aktiviteler sonrasında kaybedilen enerjinin daha çabuk geri kazanılacağını, mutluluk ve huzur düzeyinin daha yüksek olacağını vurgulayan Tamer ve Hatipoğlu, verimli bir kurguya ulaşabilmek için en doğru yöntemin bu konuda profesyonel yardım almak olduğunu belirtiyor.

Yorumlar

Önerilen Haberler

Tam sürüm için tıklayın.