Kilolarınızı Giyim Hileleriyle Gizleyin!

Kilolarınızı Giyim Hileleriyle Gizleyin!

Kilolarınızı gizlemenin yolları, nasıl giyineceğinizi bilmenizden geçiyor, sahip olduğunuz kilodan daha zayıf görünerek diyet döneminizde moralinizi yükseltebilirsiniz.

1) Uygun Kesimi Seçmek

Birkaç kilo fazlanız olsa da vücudunuzu bol kıyafetlerin altına saklamanıza gerek yok. Hatta bu çoğu zaman sizi daha iri ve bakımsız gösterecektir. Hatlarınızı gösteren kıyafetler giymekten çekinmeyin, ancak çok dar giysilerden kaçının.

2) Doğru Çorabı Seçmek

Bacaklarınız kalınsa, sizin için en uygunu desensiz, tek renk çorap giymektir. Çiçekli, puanlı veya baklava desenli çoraplar da bacakları şişman gösterir. Bacağı daha ince ve uzun gösterecek desenli çoraplar yalnızca koyu zemin üzerine ince uzunlamasına çizgili çoraplardır.

3) Kolyeler İnce Gösterir

Uzun inci kolyeler hem şu an çok revaçta, hem de zayıf görünme hilesi için mükemmel yardımcılar… Ayrıca dikkati problemli bölgelerden uzaklaştırırlar.

4) Güzel Bir Siluet İçin

Balenli korseler son derece elastik olmalarına rağmen formunuzu güzelleştirmeye yardım eder. Çıkıntıları mükemmel şekilde yok eder. Dar elbise ve eteklerin altında harika bir görüntü yaratırlar.

5) Vücuda Oturan Kıyafetler

Bele oturan bir blazer ceket, hem belinizi daha ince gösterir hem de fazlalıklarınızı saklamaya yardımcı olur. Buna diz boyunda dar bir etek ekleyin, göreceksiniz ki giysileriniz kilolarınızı mükemmel saklayacak. Baldırlarınız kalınsa, bileğe kadar uzanan bir etek giyebilirsiniz.

6) Blazer Ceketle Formda Görünün

Bu tip ceketlerde tek sıra düğmelileri ve hafifçe bele oturanları tercih edin. Kalça ve basenleriniz iriyse, uzunca bir blazer seçin ki, fazlalıklarınızı kapatsın. Geniş köşeli ceketler ve çift sıra düğmeli ceketler vücudu olduğundan daha iri gösterir.

7) Pantolon Seçimi

Kiloluysanız önde ütü çizgisi olan klasik kesim pantolonlar size en uygun seçimdir. Bunları hem bluzlar, hem ceketler, hem de gömleklerle şık bir biçimde kombine edebilirsiniz. Önde ütü çizgisi olan pantolonları gardırobunuzda mutlaka bulundurmalısınız çünkü ütü çizgileri bacağınızı daha ince ve uzun göstermeye yardımcı olur, böylelikle çok daha zayıf görünerek göz kamaştırabilirsiniz.

8) Beyaz Bluzla Zinde Bir Görünüm

Her gardıropta muhakkak olması gereken bir parçadır. Üst kısmınız iriyse, hafifçe bele oturan ve bol bir bluz seçin, ayrıca genişçe bir V yakası olması gerekli. Bu kombinasyonla daha ince, uzun bir görünüm yaratabilirsiniz.

9) V Yakalar

Derin V yakalı gömlek ve kazaklar zayıf görünmek isteyenler için vazgeçilmezdir. Vücudun üst bölümünü ve boynu daha uzun gösterirler.

10) Bacakları Daha İnce Göstermek İsteyenler

Kalın bacaklar için ideal olan, düz kesimli ve boyuna ince çizgili pantolonlardır. Bunlar bacakları daha uzun ve ince gösterir. Bu tip pantolonları açık renk bir kazak ve hafif bele oturan koyu renk uzun bir yelekle veya yine bele oturan bir blazer ceketle tamamlarsanız, kilonuzu saklayan harika bir kombinasyon elde edersiniz.

11) Siyah Her zaman Gözde

Siyah renk şişman hanımların vazgeçilmez yardımcısıdır. Bu renkte giyeceğiniz her kıyafet birkaç kilo zayıf gösterir. Tepeden tırnağa siyah giyindiyseniz, aksesuarlarda görünümünüze biraz renk katabilirsiniz. (Şal, kolye, broş, kemer…gibi)

12) Vücudunuzu Saran Bluzlar

Çapraz bağlanan bluz ve gömlekler çok moda olmakla kalmıyor, fazlalıklarınızı da başarıyla saklıyorlar. Birkaç kilo aldığınızda, bu tip bluzları biraz daha gevşek bağlayarak kendinize göre ayarlayabilirsiniz. Kiloları verdiğinizdeyse daha sıkı bağlarsınız olur biter.

13) Benzer Renklerle Yapılan Kombinasyonlar

Açık olsun koyu olsun, tepeden tırnağa aynı renkten oluşan kombinasyonlar vücudu daha ince gösterir. Burada dikkat etmeniz gereken, eğer kemer takacaksanız bunun da aynı renk olmasıdır, yoksa inceltici etki bozulur.

14) Mükemmel Ayakkabılar

Bacaklarınızı olduğundan güzel göstermek için, yüksek topuklu ayakkabı giymek işe yarayacaktır. Bu ayakkabıların açık kesimli olmaları inceltici etkilerini artırır.

15) Yelekle Kiloları Saklayın

Vücudunuzun üst kısmı daha genişse, bir yelek yardımıyla daha orantılı ve ince görünebilirsiniz. Kontrast renklerin yardımına başvurun, koyu zemin üzerine açık renk bir yelek veya tam tersi. Problemli bölgenizin eskisi gibi heybetli görünmediğini fark edeceksiniz.

16) İnce Çizgilerle İdeal Fiziğe Kavuşun

Zayıf görünme hileleri arasında en etkilisi, ince çizgili kıyafetlerdir. Bunlar her zaman zarif ve ince bir görünüm sağlarlar. Hafifçe bele oturan blazer ceketler ve dar kesimli pantolonlarla anında birkaç kilo daha hafif görünebilirsiniz.

17) Çok Dar Eteklerden Kaçının

Kilolular için en ideal etek kesimi, üstü dar ve aşağı doğru genişleyen kesimlerdir. Uzunluğu baldırlarınızın şekline göre ayarlamalısınız. Çok kalın baldırlarda eteğin uzunluğu ayak bileğine kadar olmalıdır. Otantik bohem etekler şu anda hem çok moda, hem de volan açısından zengin. Bunlarla fazlalıklarınızı mükemmel gizleyebilirsiniz.

18) Dökümlü Kesimler Güzelleştirir

Bol dökümlü bir bluzla hafif problemli bölgeleri çarçabuk saklayabilirsiniz. Dökümlü kumaş sayesinde fazlalıklarınızı gizleyebilirsiniz. İnce, uzun gösterme etkisi de cabası.

19) Kalın Bacaklar İçin En İyi Kot Pantolon Kesimi

İri bir kalçaya ve kalın basenlere sahipseniz düz kesimli streç kotları tercih edin. Bunlar vücudu saran kotlara nazaran bacakları daha ince gösterecektir.

20) Elbise Seçerken

Kilolu bayanlar için en ideal elbiseler üst kesimi dar, eteği volanlı elbiselerdir.

21) Beli İnce Göstermek İçin

Bel korseleri belinizi sıkmadan bir bedene kadar daha ince gösterir. Bunların tasarımı karın ve bel bölgesini kontrol altında tutmanızı ve giyerken kendinizi iyi hissetmenizi sağlar.

Kaynak:Yorumlar

Önerilen Haberler

Tam sürüm için tıklayın.