Kış Hastalıklarına Doğal Şifa: Kemik Suyu

Kış Hastalıklarına Doğal Şifa: Kemik Suyu

Doğal bir şifa kaynağı olan kemik suyu, kış aylarında bağışıklı kuvvetlendirerek hastalıklardan koruyor.

Geçmişten günümüze ilaç niyetine kullanılan kemik suyuna, kış aylarının gelmesiyle rağbet arttı.

Soğuk havalarda hastalıklardan korunmak için vücut direnci ve bağışıklığın güçlendirilmesi gerekiyor. Bu gücün en önemli kaynaklarından biri ise içeriğinde zengin mineral ve vitaminler barındıran sağlıklı besinler...

Bu özellikleritaşıyan besinlerin başında kemik suyu geliyor. A ve K vitaminleri açısından oldukça zengin olan ve sizi soğuk havalarda yaşayacağınız hastalıklara karşı koruyan kemik suyu, içerdiği kalsiyum miktarı ile de kemik sağlığı açısından oldukça faydalı.

Kemik Suyu Nasıl Yapılır?

Bol ilikli dana kemiği parçalarını yıkayıp tencereye alın. Üzerini 2 parmak geçecek kadar içme suyu ilave edin. Ocağı önce yüksek ayarda açarak suyu kaynama noktasına getirin. Ardından ocağı en kısık ayara getirerek kemikleri 7-8 saat kaynatın.

Kaynama sırasında su yüzeyine çıkan köpükleri bir kaşık yardımıyla toplayarak atın.

Kemik suyunuzu tatlandırmak isterseniz içine defne yaprağı, kereviz sapı, biberiye ve tane karabiber ekleyerek zenginleştirebilirsiniz.

Kullanıma hazır olan kemik suyunu kavanozlara aktarıp buz dolabında 2-3 gün saklayabilir ya da kalıplarakoyarak buzlukta dondurarak muhafaza edebilirsiniz.

İlikli kemik suyunu çorbalarda, pilavlarda ya da ana yemeklerde kullanarak sağlıklı tarifler hazırlayabilirsiniz.

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Önerilen Haberler