Kış-İlkbahar Mevsim Geçişinde Saç Bakımı Nasıl Yapılır? Kış-İlkbahar Mevsim Geçişinde Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Kış-İlkbahar Mevsim Geçişinde Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Kış mevsiminin saçınızı kurutan etkisinden kurtulmak ve bahara hazır olmak için saçınızı biraz canlandırmaya ne dersiniz?

Mevsim değişimleri sadece ruh dünyanızı değil saçlarınızı da etkiliyor. Saçınızın mevsim değişiminden etkilenmemesi için saç bakım rutininizde birtakım değişiklikler yapmanız gerekiyor.

DERİNLEMESİNE BAKIM

Kış sonrası saçınızı bahara hazırlamak için öncelikle kuruyan ve cansızlaşan saçlarınızı güçlendirmeniz gerekecek. Bunun için derinlemesine bakım yapan ürünlere ağırlık vermelisiniz. Saçınızın solgun görünmesini engelleyen, canlandıran ve nemlendiren bakım ürünleri kullanmalısınız. Bu tercih, mevsim geçişinin saçınız için daha kolay olmasını sağlayacaktır.

SAÇ BAKIM RUTİNLERİNİ DEĞİŞTİRİN

Kıştan bahara geçtiğimiz günlerde saç bakımında birtakım değişikliklere imza atmanız gerekecek. Haftanın bir gününü sadece saç bakımına ayırmalısınız. Saç bakımı gününüzde, saç kremi ve şampuan uygulamasına ek olarak saç serumu ve saç maskesi gibi derinlemesine etki eden saç bakımı uygulamaları yapmalısınız. Saçınıza yapacağınız ekstra nem uygulamaları, mevsim geçişlerinde yaşayacağınız saç dökülmesi sorunlarına da çözüm olmaktadır.

GENELE YAYIN

Bahar mevsimine geçişte saç bakım rutinlerinize ekleyeceğiniz uygulamaları sadece geçiş döneminde bırakmayın. Bahar mevsiminin geneline yayarak saçınızı daha parlak ve daha canlı görünüme kavuşturabilirsiniz.

MEVSİM GEÇİŞLERİNDE YAPMANIZ GEREKENLER

Sağlıklı beslenmeye özen gösterin, ani kilo değişimlerinden uzak durmaya çalışın.

Saç türüne uygun tarak kullanın.

Saç uçları için ayrıca bakım uygulayın. Besleyici vitaminler içeren kremler tercih edin.

Besleyici yağlar kullanarak kış boyu kuruyan saçları güçlendirin.

Saç diplerine masaj yaparak saçınızı yıkayın.

Saçınızı düzenli aralıklarla kesitin.

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Önerilen Haberler