Kış Ortası Bakımları

Kış Ortası Bakımları

Havaların soğumasıyla bedenimizin ihtiyaçları artmakta, kuruyan cildimizi nemlendirmek ise bir hayli zor olmaktadır. Özellikle yüzümüz ve ellerimiz soğuk havayla temas halinde olup çok hızlı yıpranma sürecine girmektedir.

Nemlendirici ürünler kullanmak bizi rahatlatmakla birlikte, kalıcı çözümler sunmakta zorlanır. Soğuk hava etkisiyle kuruyan ve zarar gören cildimizi nemlendirmenin en iyi yolu hyaluronik asit içeren ürünlerle intradermal enjeksiyonlar yaptırmaktır. Çünkü hyaluronikasit kendi molekül ağırlığının 100 katı suyu çevresine toplar. Böylece doku daha dayanıklı hale gelir.

İntradermal yapılan bu enjeksiyonların genel adı mezoterapidir. Nem aşısı olarak bilinen ürünlerde ise hyaluronik asite ek olarak vitamin ve peptidler bulunmaktadır. Kısaca dokunun ihtiyaçlarını tam olarak karşılar.

Peki, hangi bölgelere uygulama yapılabilir?

Tüm yüz (göz altı dahil), boyun, dekolte bölgesi, eller en sık uygulanan bölgelerin başında gelmektedir. Uygulama klinik şartlarında ve doktor tarafından yapılır. Yaklaşık 20 dakika sürer. Kişinin muayenesine göre tek seans yeterli olabileceği gibi, 3 seans da gerekebilir. Bu işlem dokunun canlılığının koruması ve dayanıklılığının artması için iyi bir seçenektir. 6 ayda bir tekrarlanması ise anti-aging etki sağlayacaktır.

Bu tedavi medikal bir bakım olup kişinin sağlığını koruyucu bir etkiye sahiptir.

Sağlıkla, güzellikle kalın...

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Önerilen Haberler