Kıyafetleri uzun süre kullanmanın püf noktaları

Kıyafetleri uzun süre kullanmanın püf noktaları

En sevdiğiniz kıyafetler erken soluyor ve kullanılmaz hale geliyorsa ya da kıyafetlerinizi farklı nedenlerle kullanmaktan vazgeçmek zorunda kalıyorsanız bazı şeyleri yanlış yapıyorsunuz demektir.

Kıyafetlerinizi uzun süre kullanmak için bazı noktalara dikkat etmelisiniz. Yapmanız gerekenlere ve yapmamanız gerekenlere dikkat ederek en güzel kombinleri yapmaya devam edebilirsiniz.

KAÇ DERECEDE YIKAYACAKSINIZ?

Kıyafetlerinizi yıkarken doğru sıcaklığı belirlemek için etiketlere dikkat etmelisiniz. Kıyafetin etiketinde yazan uyarıları dikkatli okumalı ve o bilgiler ışığında kıyafetlerinizi yıkamalısınız.

SİYAHLAR CANLI KALSIN

Siyahları çok seviyor ama siyah kıyafetleriniz kısa sürede soluyorsa onları kullanırken oldukça dikkatli olmalısınız. Siyahları sadece siyahlarla yıkayın. Düşük devirde sıkma yapın ve siyahlar için özel üretilmiş deterjanlarla yıkayın.

PULLU VE PAYETLİ KIYAFETLER

Payetli ve pullu kıyafetlerinizde pul dökülmelerine karşı önlem almalısınız. Bu tarz kıyafetlerinizi çamaşır makinesinde yıkarken dikkatli olmalı, pullu yüzeyleri ters çevirmeli ve çamaşır filesine koyup yıkamalısınız.

FERMUARLARA DİKKAT

Çamaşırlarınızı yıkarken fermuarların kapalı konumda olmasına dikkat edin. Sadece fermuarlar değil düğme ve benzeri detayları da kapalı konumda tutmalı ve yüzleri ters çevrilmiş bir şekilde yıkamalısınız.

CEPLER DOLU MU?

Kıyafetlerini yıkamadan önce kontrol etmelisiniz. Ceplerde kalan bozuk para ve farklı materyaller kıyafetlerinizin zarar görmesine neden olur. Bu yüzden yıkama öncesi kıyafetlerinizin ceplerinin boş olduğundan emin olmalısınız.

Önerilen Haberler