Koltuk Altı Kararmasına Evde Uygulanabilecek Doğal Çözümler

Koltuk Altı Kararmasına Evde Uygulanabilecek Doğal Çözümler

Yaz gelirken çoğu kadının problemi koltuk altı kararması oluyor... Ancak bu sorunu evde uygulayabileceğiniz doğal yöntemlerle çözmek mümkün.

Çoğu kişi tarafından bilindiği üzere; limon, salatalık, zerdeçal ve patates gibi doğal ürünler koltuk altı kararmasına iyi gelmektedir. Tercih edilen sebze veya meyve kesildikten sonra koltuk altına masaj yapılarak kararma engellenebilir. Bu ürünler doğal antiseptik görevi gördüğünden kararma, kaşınma ve tahriş sorunlarına çözüm olabilir.

Karbonat

Karbonatın cilt için olan faydaları koltuk altı bölgesine olan faydasıyla bir kez daha karşımıza çıkıyor. Güzellik reçetelerinde sık sık karşımıza çıkan karbonat koltuk altı kararmasına oldukça iyi gelmektedir. bir miktar karbonat ve suyu karıştırın o bölgeye düzenli aralıklarla uygulamak koltuk altında meydana gelen kararmayı geçirecektir.

Dilimlenmiş patates

İnce bir dilim patatesle koltuk altınızı ovuşturarak burada meydana gelen esmerliği önleyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken koltuk altı bölgenizi patates dilimiyle her gün 10 dk boyunca ovalayın. Belirli bir zaman sonra rengin açıldığını fark edeceksiniz.

Süt kürü

Sütte yer alan vitamin ve yağ asitleri cildi aydınlatma özelliğine sahiptir. İki yemek kaşığı süt, bir çay kaşığı lor ve bir yemek kaşığı un ile bir hamur oluşturun. Cilde uygulayın, 15 dakika bekletin ve soğuk su ile durulayın. Bu hamur cildin ölü hücrelerden arınmasını sağlayacaktır. Tam yağlı süt krema ile daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.

Önerilen Haberler