Kore Tarzı Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? Kore Tarzı Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Kore Tarzı Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Uzak Doğu kadınları, yüksek protein içeren matcha bitki çayı, haşlanmış pirinçler ve diğer güzellik sırları ile dünya kadınlarının ilgisini çekiyor.

Kadınların cilt bakım alışkanlıklarını değiştirmeye başlayan Kore tarzı cilt bakımı, özel tonikler ve cilt bakım işlemleri ile pürüzsüz bir cilde sahip olmayı sağlıyor.

SU BAZLI YIKAMA JEL ÜRÜNLER

Su bazlı ya da ince yapılı temizleme jeli kullanan kadınların ortak özelliği, ciltlerinin parlak ve sağlıklı olmasıdır. Yoğun içerikli temizleme jelleri etkili gibi görünse de belirli bir süre sonra cildin yağlanmasına ve sağlıksız bir cilt oluşumuna neden oluyor. Bunun için Koreli kadınlar gibi hassas jeller ve köpükler kullanmakta fayda var.

ESANSLAR

Hücre yenileyici, yatıştırıcı, tedavi edici serum karışımları olan esanslar, tonikten sonra cildi dinlendirerek yatıştırır. Koreli kadınlar, cilt bakımında esanslar ile ciltlerinin parlak olmasını sağlıyorlar.

MAKYAJ TEMİZLEME YAĞLARI

Temizlik cildin olmazsa olmazıdır. Koreli kadınlar cilt temizleme işleminde yüksek oranda doğal içeriklere sahip olan makyaj temizleme yağları kullanıyorlar. Doğal yağlar, cilde zarar vermeden makyajı temizlediği gibi, aynı zamanda cilde masaj yapma etkisi sağlıyor.

NEMLENDİRİCİLER

Koreli kadınlar, cilde nemlilik veren su bazlı nemlendiricileri tercih ediyorlar. Böylece ağır ürünlerle cildi yormadan cildin doğal ışıltısını koruyorlar.

GÜNEŞ KREMİ

Koreli kadınların karakteristik özelliği olan pürüzsüz beyaz tenleri, onlar için çok önemlidir. Takıntı haline gelen bu durumda en ufak bir kızarıklık dahi istemiyorlar. Bu yüzden güneş kremi kullanmak onlar için günlük rutin bir faaliyet.

ARINDIRMA

Koreli kadınlar genellikle haftada 2 defa cilde hasar vermeyen ince partiküllü peelingler tercih ediyorlar. Koreli kadınlar cilt tonikleme için 7 adımdan oluşan tonik uygulaması yapıyorlar.

Cildi normal şekilde temizledikten sonra bir miktar toniği avuçlarına alıp yüzlerine uyguluyorlar. Kurumasını bekliyorlar. Kuruduktan sonra bu işlemi tekrar yapıyorlar. Toplamda 7 defa tonikleme işlemi yaparak bu uygulamayı tamamlıyorlar.

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Önerilen Haberler