Koreli kadınların güzellik sırları

Koreli kadınların güzellik sırları

Güzellik ve bakım ürünleri tüm dünyaca tescil edilmiş ve güzellik alanında en fazla zamanı ve eforu harcayan Koreli kadınların güzellik sırlarını ve ritüellerini sizi için derledik.

Pürüzsüz bir cildin ön koşulunun cilt bakımı olduğunu söyleyen Koreli kadınlar, doğal cilt bakımı ile pürüzsüz, beyaz ve canlı bir cildi önceliyorlar. Üstelik bunun için bazı rutinler belirlemişler. İşte, Koreli kadınların güzellik rutinleri...

NEMLENDİRİCİLER VE GÖZENEK AÇMA İLK SIRADA

Bitkisel ürünler kullanan Koreli kadınlar, her mevsim güneş kremi kullanıyorlar. Duşta gözenekleri açıldıktan sonra bitkisel bir nemlendirici ya da masaj yağı kullanıyorlar. Ayrıca gözenekleri açmak için sıcak havlu ile 15 dakika bekleme yöntemini kullanıyorlar. Mutlaka haftada bir cilt maskesi uyguluyorlar.

ÖNCE NEMLENDİRİCİ SONRA SERUM VE YİNE NEMLENDİRİCİ

Nemlendiciyi sürdükten sonra serum uygulayan bu kadınlar ardından tekrar nemlendirici yaparak cildi besliyorlar. Daha genç durmalarının sırrını da makyajda doğal olmayan renkleri kullanmamalarına ithaf ediyorlar. Cildi hafifçe renklendiren ve doğallıktan uzaklaştırmayan hafif pembe tonları kullanıyorlar. Böylece 30'larının sonlarında bile 20'lerinde gibi görünüyorlar. Gece yatmadan önce ise maske kullanıyorlar. Ancak haftalık olan maskeleri değil günlük kullanıma uygun maskeleri kullanmanız gerekiyor.

Facebook'ta Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
Yorumlar

Önerilen Haberler

Tam sürüm için tıklayın.