Kozmetik Ürünlerin Bozulduğu Nasıl Anlaşılır?

Kozmetik Ürünlerin Bozulduğu Nasıl Anlaşılır?

Güzellik için birçok şeyden vazgeçebilirsiniz ama sağlığınızdan asla! Makyaj malzemelerinin sağlığınız için bir tehdit oluşturmaması için onların bozuk olup olmadığından emin olmalısınız.

Makyaj malzemelerinin bozulduğunu anlamak için çeşitli yöntemler var. Hangi makyaj ürününü ne şekilde kontrol etmeniz gerektiğine yakından bakıyoruz.

FONDÖTEN

Fondötenin kıvamı eskisine göre daha koyu olur. Uygulama sırasında topak topak oluşumla karşılaşırsınız. Fondötenin yapısında görülen bozukluk kokusunda da görülür.

RUJ

Rujun bozulduğunu kokusunun ve renginin bozulmasından anlayabilirsiniz. Rujun bozulduğunu gösteren diğer belirtiler ise çok yumuşak ve yağlı hale gelmesidir.

MASKARA

Maskaranın kullanımının zorlaşmaya başlaması onun bozulduğunun işaretidir. Bu durumda karşılaşan kadınlar genellikle maskarayı sulandırır. Ancak sağlık sorunları ile karşılaşmamak için bozulan maskarayı kullanmamalısınız.

OJE

Ojelerin akıcılığı gitmeye başlamışsa ve kıvamı koyulaşmışsa bu belirtiler ojenin bozulduğunu işaret ediyordur. Ojenin renginde ve parlaklığında değişimlerin yaşanması da onun bozulduğuna işaret eder.

PUDRA

Bozulan pudra rahatsız edici koku yayar ve içinde sert bloklar oluşur.

TOZ FAR

Ömrü tükenen göz toz farını göz kapağına yaymakta zorlanırsınız. Yağ su dengesi bozulduğu için lekeli görünüme neden olur.

KREM FAR

Toz fara göre daha çabuk sürede bozulan krem farda renk ayrışmaları görmeye başladıysanız bozulmuş demektir.

GÖZ KALEMİ

Göz kaleminin ucu kurumuş ise onu atmanın zamanı gelmiş demektir.

MAKYAJ MALZEMELERİ KULLANIM SÜRELERİ

Eyeliner: 6 ay

Göz kalemi: 24 ay

Kapatıcı: 8 ay

Pudra: 24 ay

Göz farı: 12 ay

Ruj: 24 ay

Allık: 18 ay

Dudak kalemi: 1 yıl

Maskara: 6 ay

Fondöten: 12 ay

Oje: 36 ay

Önerilen Haberler