Küçük kızın organları 5 kişiye umut oldu

Küçük kızın organları 5 kişiye umut oldu

Organ ihtiyacı her insanın başına gelebilecek bir durumdur. Bağış konusunda bilinçlenmek ise her şey demektir. Son günlerde gündemde Amerikalı küçük kız Shaylyn'in hazin öyküsü var.

Amerika'nın Idaho eyaletinde hayatlarını sürdüren aile, kızlarının başına gelen olayla yıkıldırlar. Küçük Shaylyn, arkadaşlarıyla oyun oynadığı sırada ağaca çıkmıştı. Çıktığı ağaçtan düşen güzeller güzeli Shaylyn'in başına demir saplandı. Kaldırıldığı hastanede kurtarılamayan küçük kız yaşam savaşını kaybetti.

5 KİŞİYE UMUT OLDU

Shaylyn'in bilinçli ailesi beyin ölümü gerçekleşse de küçük kızın organlarını bağışladı.Tam 5 kişiye tekrar hayat olan organlar ailenin acısını da bir nebze olsun hafifletti.

YARDIM SEVERLER KÜÇÜK KIZ İÇİN FON AÇMIŞTI

Bergerson ailesinin kızlarının sağlık durumunu iyileştirmesi için hayır severler GoFoundMe üzerinden bir fon hesabı da açmışlardı Ancak tüm bu maddi manevi yardımlara rağmen küçük Shaylyn kurtarılamamıştı.

AİLESİ BİR MEKTUP YAYINLADI

Aile üzüntüsünü tüm yardım severlere ve organlarla hayata dönen insanlara iletmek için bir mektup yayınladı. Mektupta 'Bize yardımcı olan herkese müteşekkiriz. Çok zorlu bir süreçti ancak kızımız bu savaşı kaybetti. Biz onun organlarıyla diğer insanları yaşamlarına umut olmak istedik.' yazıyordu.

Önerilen Haberler