Kurban Bayramı tatili kaç gün?

Kurban Bayramı tatili kaç gün?

Kurban Bayramı öncesi Kurban bayramı tatili kaç gün, Kurban Bayramı 9 gün oldu mu, Kurban Bayramı 9 gün mü, 16-17 Ağustos idari tatil mi, Kurban Bayramı uzatıldı mı gibi sorular akılları meşgul ediyor.

Tatile çıkacak olanların en çok merak ettiği sorulardan olan Kurban Bayramı tatili kaç gün ve Kurban Bayramı 9 gün oldu mu, soruları akıllarda soru işaretleri oluşturuyor. İşte merak edilen sorular ve cevaplar.

KURBAN BAYRAMI KAÇ GÜN?

Kurban Bayramı kaç gün olacak sorusu yanıtını buldu. Kurban Bayramı 11 Ağustos Cumartesi ve 14 Ağustos Çarşamba günleri arasında idrak edilecek. Kurban bayramı takvimi:

Kurban Bayramı Arifesi: 10 Ağustos Cumartesi

Kurban Bayramı 1.Gün: 11 Ağustos Pazar

Kurban Bayramı 2.Gün: 12 Ağustos Pazartesi

Kurban Bayramı 3.Gün: 13 Ağustos Salı

Kurban Bayramı 4.Gün: 14 Ağustos Çarşamba

KURBAN BAYRAMI UZATILDI MI?

Kurban Bayramı uzatıldı mı sorusuna resmi makamlardan henüz bir cevap gelmedi. Bayram coşkusu 11 Ağustos Cumartesi ve 14 Ağustos Çarşamba günleri arasında doyasıya yaşanacak.

BAYRAMI 9 GÜN OLDU MU?

Kurban Bayramı için tatil yapanlar Kuran Bayramı 9 gün oldu mu sorusunun cevabını merak ediyor. 16-17 Ağustos idari tatil mi değil mi diye akıllarında soru işareti olanlar tatillerini 4.5 gün üzerine planlayabilirler. Çünkü Kurban Bayramı 11-14 Ağustos arası idrak edilecek ve 10 Ağustos da Kurban Bayramı arifesi olarak kutlanacak.

16-17 AĞUSTOS İDARİ TATİL Mİ?

Kurban Bayramı'nın coşkusunu doyasıya yaşamak isteyenler,16-17 Ağustos idari tatil mi, sorusunun cevabını merak ediyor. Bunun mümkün olması için resmi makamların tatil günleri ile ilgili açıklama yapması gerekiyor. Ancak Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak bu beklentiye sıcak bakmadığını ve piyasaların açık olması gerektiğini ifade etti. 16-17 Ağustos henüz kamu çalışanları için tatil edilmedi.

Yorumlar

Önerilen Haberler

Tam sürüm için tıklayın.