Lagom Felsefesi ile Ev Dekorasyonu

Lagom Felsefesi ile Ev Dekorasyonu

Dengeli ve huzurlu bir yaşam için mekanlarınıza lagom felsefesini yansıtabilirsiniz.

Hygge ve Kon Mari'den sonra evinizde huzur ve dengeyi yakalayabileceğiniz yeni bir stil var: Lagom Felsefesi

DENGELİ VE SAKİN

Kelime anlamı "ne az ne çok fazla, kararında" olan lagom, dengeyi ve huzuru bulmanızı sağlıyor. Alçak gönüllülükle de bağdaştırılan lagom felsefesi, Kişiyi zaman kaybettiren ve onu uğraştıran şeylerden kurtulup rahatlamasını sağlıyor.

Yaşamın her alanını kapsayan lagom felsefesi, ev dekorasyonunda da kendisini gösteriyor. Mobilyalarda hafifliği ve zarafeti öne çıkaran lagom, aksesuarlara da küçük dokunuşlar yaparak ruh dünyanızdaki dinginliği evinize yansıtıyor.

MEKANLARINIZDA DOĞAYA YER AÇIN

Lagom felsefesinde doğa, önemli bir kavramdır. Lagom felsefesine uygun şekilde ev dekorasyonu yapmak için doğal hayata ve çevreye duyarlı olmalısınız. Evinizde organik ürünler kullanmak, çevreye uyumlu renkleri ve tasarımları tercih etmek, geri dönüşümü olan eşyaları seçmek, lagom felsefesine uygun davranışlardır.

bambu, keten ve bambu ahşap mobilyalar, lagom felsefesi için ideal materyallerdir. El yapımı ürünler de lagom felsefesine uygun ev dekorasyonu yapmanız için size yardım edecek.

KALİTEYİ ÖNE ÇIKARIN

En az tüketimle en fazla verimi amaçlayan bu düşünce yapısına göre ev dekore ederken, fonksiyonel, sade ve sizi yarı yolda bırakmayacak eşyaları seçmenizi öğütlüyor. Defalarca mobilya değiştirmek bu felsefeye uygun değildir. Uzun süreli ve işlevsel olarak kullanabileceğiniz eşyalar bu felsefeye uygun seçimlerdir. Aynı zamanda rahatlığın da ön planda olduğu mobilyalarla eviniz, bir huzur ortamına dönüşecek.

DÜZENLİ, DÜZENLİ, DÜZENLİ

Kon Mari'de gördüğümüz düzen hassasiyeti, lagom felsefesinde de karşımıza çıkıyor. Düzenin sakinleştirici etkisinden faydalanmak için ev dekorasyonunu maksimum oranda düzenli olacak şekilde tasarlamalısınız. Eşyalarınızı kullanım durumuna göre tasnif edin. İhtiyacınız olmayanlardan kurtulun. Eş görevli olan eşya varsa sadeleştirin. İhtiyacınız olmayanı evinizden uzaklaştırın ve rahatlayın.

RENKLERDE UYUMU YAKALAYIN

Kuzeyin mutlu insanları beyaz rengi severler. Siz de lagom felsefenizi evinize yansıtmak için dekorasyonda kullandığınız renkleri beyaza odaklayın. Aydınlık ve ferah evler için krem, beyaz ve benzer tonları kullanabilirsiniz. Alternatif renk olan doğayla uyumlu yeşil ve maviyi tercih edebilirsiniz.

HASSAS DOKULAR

Lagom felsefesinin evinize tam olarak yansıması için doğal dokulara sahip kumaşlar kullanmalısınız. Kumaşın kaliteli olması ise 2. kuraldır. Halı seçiminde büyük halılardan uzak durun. Mobilya renklerinin nötr olmasına özen gösterin. Yumuşacık yastıklar, hassas şallar ve konforlu dekorlar evinizi tam bir lagom yaşam merkezine döndürecek.

Facebook'ta Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
Yorumlar

Önerilen Haberler

Tam sürüm için tıklayın.