Oğulcan Engin ile aşk yaşayan Miray Daner, Türk sinemasının usta isminin akrabası çıktı

Seda Sayan'ın oğlu Oğulcan Engin ile aşk yaşamaya başlayan oyuncu Miray Daner'in Yeşilçam'ın usta oyuncusu İlhan Daner'le yakın akraba olduğu ortaya çıktı.

Son olarak Blu TV'de yayınlanan Saygı dizisinde rol alan Miray Daner, bir süredir Seda Sayan'ın oğlu Oğulcan Engin ile aşk yaşıyor. Güzel oyuncu rol aldığı 'Medcezir', 'Bir Litre Gözyaşı', 'Hakan Muhafız' ve 'Saygı' gibi sevilen projelerden tanınıyor.

USTA İSİMLE AKRABA ÇIKTILAR

Verdiği kilolarla dikkat çeken Miray Daner, Aras Bulut İynemli ile kuzen olmasının yanı sıra, Türk sinemasının usta ismi İlhan Daner ile de akraba çıktı. Geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden İlhan Daner'in, Miray Daner'in dedesinin kardeşi olduğu öğrenildi.

ARAS BULUT İYNEMLİ'YLE DE AKRABALAR

Daner ile İynemli'nin kuzen olduklarını söylemiş Daner de "Evet, halamın oğlu" diyerek doğrulamıştı.

İLHAN DANER KİMDİR?

İlhan Daner 30 Aralık 1938 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. Oyunculuğa tiyatro ile adım attı. Sinema oyunculuğuna 1957 yılında Mahşere Kadar filminde oynayarak başladı. Tiyatro ve sinema oyunculuğunun yanı sıra; senaristlik ve yönetmenlik de yapan İlhan Daner, "Seninle Bir Sonbahar" isimli bir de 45'liği bulunuyor. "Bizim Mahalle" dizisinde "Hayri Bey" ve "Sizin Dersane" dizisinde "Ferit" tiplemeleri ile televizyon izleyicilerinin de beğenisini kazandı. Komedi ağırlıklı sinema filmlerinde rol alan Daner, 1976 yılı yapımı olan Lüküs Hayat sinema filminin senaristliğini yaptı. İlhan Daner geçtiğimiz günlerde hayatını kaybetti.

İlhan Daner

Önerilen Haberler