Makyaj Çıkarmaya Yarayan Doğal Ürünler Makyaj Çıkarmaya Yarayan Doğal Ürünler

Makyaj Çıkarmaya Yarayan Doğal Ürünler

Cildinizden makyajı çıkarırken kimyasal ürünler kullanarak cildinize daha fazla zarar veriyor olabilirsiniz. Doğal ürünler makyaj çıkarmada size yardım ediyor.

Cilt bakımının birinci kuralı, makyajı çıkarmaktır. Cildinizden makyaj çıkarma yönteminiz yeterince sağlıklı mı? Makyajı çıkarmaya yarayan doğal ürünlerle cildinize zarar vermeden makyajınızı çıkaracaksınız.

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI

Cildinizden makyajı çıkaran doğal ürünlerde ilk sırayı Hindistan cevizi yağı alıyor. Küçük bir damla Hindistan cevizi yağı cildinizi temizlemeye yetecek. Mis kokusu da cabası.

JOJOBA YAĞI

Jojoba yağını, suyla karıştırıp makyaj temizleyici olarak cildinize uygulayabilirsiniz.

AVOKADO

Avokadoyu püre haline getirip yüzünüze sürün. Sonra pamuk ile yüzünüzü silin. Yüzünüzü silerken aynı zamanda makyajınızı da silmiş olacaksınız.

ZEYTİNYAĞI

Makyaj temizleyici olarak zeytinyağını kullanabilirsiniz. Hint yağı ve zeytinyağını karıştırarak farklı bir doğal cilt bakımı malzemesi elde etmiş olacaksınız. Zeytinyağı ile hem cilt bakımı hem de makyaj temizliği yapmış olacaksınız.

BAL

Balı cildinize sürün ve elinizle cildinizi ovalayın. Makyajdan kurtulan cildiniz aynı zamanda yumuşacık olacak.

ALOE VERA

Aloe verayı makyaj temizliğinde şiş göz altı torbalarınız için kullanabilirsiniz.

ÜZÜM ÇEKİRDEĞİ & HİNT YAĞI

1 yemek kaşığı Hint yağı ve 3 çay kaşığı üzüm çekirdeği yağını karıştırıp cildinize uygulayın. Hassas ciltler, bu karışımı kullanabilir.

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Önerilen Haberler