Makyaj Süngerini Yanlış Kullandığınızı Gösteren İşaretler Makyaj Süngerini Yanlış Kullandığınızı Gösteren İşaretler

Makyaj Süngerini Yanlış Kullandığınızı Gösteren İşaretler

Makyaj yaparken istediğiniz etkiyi oluşturabilmeniz için makyaj süngerleri size yardım ediyor. Peki siz makyaj süngerlerinden tam olarak faydalanabiliyor musunuz?

Birbirinden farklı tasarımda ve özellikte makyaj süngerleri var. Ancak onları çok da verimli kullandığınızı söyleyemeyiz. Yaptığınız hataları söyleyince siz de bize hak vereceksiniz.

SÜNGERİN ŞEKLİNİ TANIMAMAK

Makyaj süngerlerinin bir tarafı sivridir. Bunun bir nedeni var. Yuvarlak kısım yüzünüzün geniş kısmı, sivri tarafı ise göz, dudak ve burun çevresi için dizayn edilmiştir. Süngerini bu kıvrımlara uygun şekilde kullanmalısınız.

SÜNGERİ KURU ŞEKİLDE KULLANMAK

Süngeri kullanmadan önce yeterince nemli olduğundan emin olun. Süngeri suya batırmak yerine spreyle su sıkmak doğru olacaktır. Nemli süngerle ideal makyajı yapabilirsiniz.

SÜNGERİ HOR KULLANMAK

Süngeriniz ne kadar kaliteli olursa olsun belirli bir ömrü vardır. Süngerin ömrü sizin süngeri kullanım şeklinizle bağlantılıdır. Temizlik yaparken süngeri hassas şekilde kullanmalısınız. Temizlediğiniz süngeri ıslak halde çantaya koymayın. Zemine temas etmeyecek şekilde kurumasını sağlayın. Bir süngeri 3 aydan fazla kullanmamaya özen gösterin.

SÜNGERİ YANLIŞ SÜRMEK

Süngeri cildinizin her yerinde sürüklemek yerine tampon hareketlerle kullanmalısınız. Fondöteni alın, yanak ve çeneye noktalar halinde hafif dokunuşlar yapın. Sonra da nemli süngerle yumuşak dokunuşlar yaparak dağıtın.

SADECE SIVI ÜRÜNLERLE KULLANMAK

Pürüzsüz ve ipeksi bir görünüm için makyaj süngerini sıvı fondötenlerin üzerine toz pudra benzeri ürünleri dağıtmak ve için kullanabilirsiniz. Bu, doğal ve eşit dağılımlı bir makyaja sahip olmanızı sağlar. Ancak bunu yaparken süngerin kuru olmasına dikkat edin.

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Önerilen Haberler