Makyajınızı nasıl daha kalıcı hale getirebilirsiniz?

Makyajınızı nasıl daha kalıcı hale getirebilirsiniz?

Makyajınız eğer kısa sürede yüzünüzden akıyor ve soluyorsa bazı noktalarda hatalar yapıyorsunuz demektir. Yapmanız gereken ise makyaj öncesi ve sonrasında birkaç ayrıntıya dikkat etmeniz.

Havaların iyiden iyiye ısınmasıyla makyaj rutininizde bazı değişikliklere gitmelisiniz. Yaptığınız makyajın çabucak solmasını önlemek için kullandığınız ürünlerde ve makyaj yapım aşamasında yapacağınız birkaç küçük ayrıntı ile siz de kalıcı ve gün boyu yüzünüze sabitlenmiş makyajlar elde edebilirsiniz.

1.SUYA DAYANIKLI ÜRÜNLER KULLANIN

Makyajınızı nasıl yaptığınız kadar kullandığınız ürünlerin niteliği de önemlidir. Bu doğrultuda makyaj çantanızdaki ürünlerin su geçirmezliği, olası bir terleme durumunda sizi kendinizden emin hissettirir.

2.YÜZÜNÜZÜ YIKAYIN

Cilt tipiniz ne olursa olsun cildi ölü derilerden arındırmak ve düzenli bir şekilde temizliğini yapmak makyajınızın kalıcığını oldukça arttıracaktır. Bu yüzden rutininiz içinde favori bir yüz temizleme jeliniz olsun. Bu ürün ile sabah ve akşam yüzünüzü yıkayın. Çok daha parlak, canlı ve sağlıklı bir cilt elde edeceksiniz.

3.YENİ TREND: MAKYAJ BAZI

Özellikle son yılların yükselen trendi olan bazlar, makyajınızın kalıcılığı için mükemmel bir yoldur. Kalıcı makyajın en büyük püf noktası olan makyaj bazlarından siz de bir tane edinin.

4.YAĞDAN UZAK DURUN

Yapısında yağ olan fondöten ve bb kremler sıcak yaz günlerinin ve kalıcılığın baş düşmanlarıdır. Ciltte biraz daha mat bir görüntü elde etmek için yağlı formülasyonlardan uzak durmak gerekir.

Önerilen Haberler