Makyajınızın Solmasını Önleyen Hileler

Makyajınızın Solmasını Önleyen Hileler

Makyajınızın gün boyu taze kalmasını sağlamak istiyorsanız, size pratik tavsiyelerimiz var.

ÖNCE YÜZÜNÜZÜ YIKAYIN

Makyajın solmasını önlemenin en temel maddesi makyajdan önce yüzü yıkamaktır. Eğer cildinizi kuruysa bu aşamayı atlayıp makyaja başlayabilirsiniz. Ya da sadece durulama ile yetinebilirsiniz. Cildiniz yağlıysa makyaja başlamadan önce temizleyici kullanmayı deneyebilirsiniz.

YÜZ BAZI KULLANIN

Yüz bazı kullanmak, uzun süre taze kalan makyajın püf noktalarındandır. Yüz bazı tercih ederken, cildi matlaştıran, makyajı koruyan, güneş koruyucu etkili yüz bazı tercih etmek doğru olacaktır. Bu, makyajı uygulamanız için mat, pürüzsüz bir zemin oluşturmayı ve gözeneklerin tıkanmasını engelleyen bir set oluşturmayı sağlayacaktır.

YAĞ İÇEREN FONDÖTENLERDEN UZAK DURUN

Makyajınızın solmasını önlemek için içeriğinde yağ olan fondötenlerden uzak durmalısınız. Yağsız formülleri kullanarak makyajın uzun süre sabit kalmasını sağlayabilirsiniz.

CİLA YAPIN

Uzun süreli makyaj için cila, etkili bir yoldur. Yanaklarınıza jel allık ya da krem uygulayarak işe başlayın. Allık kuruyunca biraz pudra uygulayın en son olarak da toz allık ile makyajı noktalayın.

SU GEÇİRMEYEN ÜRÜNLER KULLANIN

Yağlı bir göz çevresine sahipseniz ve makyajınız kaygan görünümlü oluyorsa, su geçirmeyen makyaj malzemelerini kullanabilirsiniz. Makyajınızda su geçirmez eyeliner, maskara ve göz farları kullanmanız ideal makyajı yapmanızı sağlar.

EYELİNERİ SABİTLEYİN

Eğer kullandığınız eyeliner gözünüzde bir saatten fazla durmuyorsa, eyeliner uygulamasını toz göz farı ile beraber uygulamayı deneyin. Göz kapağınıza eyelineri sürdükten sonra ince fırça ile benzer tondaki göz farını makyajı sabitlemek için hassas şekilde kalemin üzerine uygulayın.

ÇİZGİLERİ DOLDURUN

Dudak renginiz çizgilerin dışına çıkıyor ya da yayılıyorsa dudağınıza ve çizgilerin dışına dudak kremi sürüp ruj kullanın. Bu sayede dudak çizgileri oluşarak rujun dağılması engellenecektir.

SON HAMLE

Makyaj sabitleme spreyi ile son hamleyi yapabilirsiniz. Makyajı tamamladıktan sonra makyaj sabitleme spreyini sıkarak makyajı sabitleyin. Cildiniz yağlıysa, yağlı ciltler için tasarlanmış makyaj sabitleme spreyini kullanabilirsiniz.

Önerilen Haberler